Z rodinné idylky tragédie: Tatínek zachránil tonoucího syna Romana, sám se utopil

Největší italské jezero Lago di Garda je místo proslulé svojí krásou, kam si lidé běžně vyráží na dovolenou. Pro jednu rodinu se ale výlet změnil v tragédii. V jezeře se totiž začal topit 14letý Roman. Toho sice zachránil tatínek, ale sám při tom zahynul.

Rodina Arana Chady si z Anglie vyrazila v červenci na dovolenou právě ke známému italskému jezeru. Aran k jezeru vyrazil se svojí partnerkou a dětmi – 14letým synem Romanem a 7letou dcerou Julií.

Měl to být hezký rodinný výlet, ale bohužel jej zhatila smutná událost. Rodinka si pronajala člun, se kterým vyjela doprostřed jezera. Zde si Roman chtěl zaplavat, ale po chvíli náhle zmizel pod hladinou.

Dítěte si všimla Aranova partnerka a ihned jej na to upozornila. Otec neváhal a za tonoucím chlapcem okamžitě skočil. Nakonec se mu podařilo Romana zachránit. Následně se ovšem začal topit sám 51letý tatínek od rodiny. Tomu už nestihl nikdo pomoci.

Důvodem mohlo být podle vyšetřovatelů to, že Aran, stejně jako předním Roman, nezvládl teplotní šok. Ačkoliv totiž v Itálii panují vysoké teploty, samotné Lago di Garda je jezerem, jehož voda pochází z lokálních ledovců a jeho teplota je podstatně nižší než je v okolním vzduchu.

Tělo utonulého muže začali záchranáři hledat, ale nedařilo se jim. Nakonec se jim ho podařilo nalézt ve středu, tedy téměř měsíc od tragédie, a to až 316 metrů pod hladinou. Velitel pobřežní stráže Antonello Ragadale označil Arana za hrdinu.

Nyní mají do místa přicestovat členové jeho rodiny, aby tělo identifikovali.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vláda schválila rozpočet na příští rok. Navržený schodek nově činí 295 miliard korun
Vláda

Vláda schválila rozpočet na příští rok. Navržený schodek nově činí 295 miliard korun

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) schválila návrh státního rozpočtu na příští rok. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ve finální podobě představil schodek 295 miliard. To je o téměř 30 miliard více, než byl původně plánovaný deficit. Důvodem jsou kompenzace spojené s vysokými cenami energií. Kabinet projednával také zvýšení důchodů. Průměrná starobní penze by se měla zvýšit o 825 korun.

Infobox
sledujeme živě
22:56

Prezident Zeman přijme v úterý večer na zámku v Lánech premiéra Fialu

22:35

ODS bude v H.Králové jednat o koalici s čtyřmi stranami,v radě bude chtít 4 lidi

22:16

V Rokycanech bude koalice Rokycanští patrioti, ANO a Pro naše Rokycany

21:52

V obvodu Slezská Ostrava bude pokračovat nynější koalice

Živě
ON-LINE: Piráti a Spolu se zatím na koalici v Praze neshodli. Hřib vypočítal podmínky

Komunální volby v hlavním městě vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Mandát v Senátu získal v prvním kole ve volebním obvodu Praha 6 Jiří Růžička (TOP 09), na Bruntálsku Ladislav Václavec (za ANO) a na Orlickoústecku jmenovec premiéra Petr Fiala (za KDU-ČSL). Pražský městský soud mezitím bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo.

Vědci otestují vesmírnou obranu Země. Kosmická loď se chystá na srážku s asteroidem

Kosmická loď americké vesmírné agentury se v pondělí srazí s planetkou o průměru 160 metrů. Plánovaná kolize má vesmírné těleso vychýlit z kurzu a otestovat tak nový systém planetární obrany. Experiment má prokázat, zda by vědci dokázali Zemi ochránit před možným nárazem asteroidu. Ten by totiž mohl představovat výrazné ohrožení pro lidský život. Veřejnost může srážku sledovat živě na internetu.

Tragédie u Prahy: Policie našla čtyři mrtvé včetně dětí. Vyšetřuje vraždu a sebevraždu

V rodinném domě v Měšicích na Praze-východ byli nalezeni čtyři mrtví lidé, a to včetně dvou dětí. Podle policie jde zřejmě o rodinnou tragédii. Na místě jsou vyšetřovatelé a znalci, informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Podle předběžných zjištění se jedná o trojnásobnou vraždu a následnou sebevraždu. Potvrdit to má soudní pitva.

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD

Ostrá slova kvůli Rusku, skákání do řeči i slovní útoky. Diváci povolební Partie Terezie Tománkové v lánském zámku byli svědky několika hádek mezi vládními politiky a šéfem opozičního hnutí SPD Tomiem Okamurou. Zatímco ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL) osočil ze lži, šéfa Senátu Miloše Vystrčila kritizoval za údajné překrucování slov. Koaliční politici mu ostrá slova vrátili – Okamura si vyslechl, že se chová trapně a že chce vyjednávat s nepřátelským Ruskem ohledně plynu.

Domácí zpravodajství