reklama

Pamela Anderson: Z obálek pánských magazínů na farmu mezi zvířata

Pamela Anderson je ochránkyní zvířat už více než 25 let

Sexbomba 90. let Pamela Anderson ke všemu přišla jako „slepá k houslím“. Svůj první kontrakt na reklamu získala díky tomu, že na sportovní utkání přišla v tričku s reklamním nápisem. Záznam ze stadionu viděl představitel společnosti propagované na tričku a nabídl Pamele smlouvu. Pak přišlo focení pro Playboy a malé role v seriálech. Jako asistentky kutila Tima si jí všimli tvůrci seriálu Pobřežní hlídka a z Pamely se stala hvězda.

reklama

Jak sama přiznala pro magazín Elle, díky své kráse nepotřebovala absolvovat žádné konkurzy. „Jen se mě zeptali, jestli jsem Pamela Anderson. Pak už je nic nezajímalo a práci jsem dostala.“ To, že byla vnímaná hlavně jako sexbomba a vždy se kladl důraz na její tělo, jí nevadilo. Sama také několikrát vyjádřila svůj odpor proti kampani Mee Too, díky níž ženy bojují za svá práva. Pamela tvrdí, že feminismus zašel příliš daleko. Po několika osobních skandálech, které se děly hlavně v souvislosti s jejím manželstvím s hudebníkem z kapely Mötley Crüe Tommym Leem a několika dalšími sňatky, se začala profilovat jako aktivistka.

Se synem Brandonem jako dítětem/Instagram Pamela Anderson
Se synem Brandonem jako dítětem/Instagram Pamela Anderson

Kromě bojů za práva zvířat se ale vyjadřuje i ke společenským a politickým tématům. Ať už je to zmíněná kritika Mee Too, či podpora programátora Juliana Assange, který na serveru WikiLeaks zveřejnil informace o korupci, porušování lidských práv, válečných zločinech, za což byl také v roce 2011 nominován na Nobelovu cenu za mír. Odstěhovala se také z Hollywoodu do Kanady, aby mohla lépe vychovávat své dva syny.

Pamela se svými syny a psem/ Instagram Pamela Anderson
Pamela se svými syny a psem/ Instagram Pamela Anderson

Jako ochránkyně zvířat spolupracuje s organizací PETA, kde je již 25 let členkou výkonné rady. Protestovala před vodním parkem Marineland v Antibes na jihu Francie proti lovení zvířat a jejich držení v zajetí. Vyjádřila názor, že lidé by tyto parky neměli navštěvovat a podporovat v tom své děti. Před vstup si stoupla s cedulí „zajetí zabíjí, zavřete Marineland“ a s logem neziskové organizace PETA, která bojuje za práva zvířat na celém světě.

Nedávno podpořila i záchranné centrum RASTA Sanctuary pro hospodářská zvířata v Kanadě. Pamela byla dojatá tím, jak farma funguje a že zvířata nejsou rozdělená a všechna žijí společně. Stodola ale byla ve velmi špatném stavu a pandemie COVID-19 navíc zastavila jeden z mála příjmů farmy, a to vstupné od návštěvníků. Pamela tak pomohla sehnat přítele stavitele, který se projektu ujal.

/ fotografií

Herečka se stala například i tváří módní značky, která vyrábí veganské kabelky. Část z jejich prodeje půjde na nadaci Pamela Anderson Foundation. Sama Pamela podporuje značky, které vyrábí své produkty bez krutostí na zvířatech.

Kampaň pro značku veganských kabelek/ Instagram Ashoka Paris
Kampaň pro značku veganských kabelek/ Instagram Ashoka Paris

Její vlastní organizace PAF bojuje za práva zvířat, lidí, ale i za udržitelné životní prostředí. Výčet aktivit, kterým se věnuje, je opravdu obdivuhodný.

Asi nemusíme ani zmiňovat, že je velkou přítelkyní Brigitte Bardot, tyto dámy mají kromě lásky ke zvířatům a obdivu celého světa pro svou krásu společné i názory na dnešní svět.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama