reklama
CNN Prima News WikiLeaks

WikiLeaks

Výpis příspěvků ke štítku „WikiLeaks“

Britská soudkyně se bála, že Assange spáchá sebevraždu. Jeho vydání do USA zamítla

4. ledna 2021 09:01
Aktualizováno

Britský soud zamítl žádost USA o vydání zakladatele WikiLeaks Juliana Assange, který by za oceánem čelil 18 obviněním a celkové výši trestu až 175 let vězení. Soudkyně Vanessa Baraitserová uvedla, že by to bylo vzhledem k jeho duševnímu zdraví příliš kruté a že by se Assange v případě vydání do USA pravděpodobně pokusil o sebevraždu. Vláda Spojených států uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá. Informovala o tom agentura AP.

Favority na Nobelovu cenu za mír jsou Greta Thunbergová a Světová zdravotnická organizace

17. září 2020 14:44

Letošní Nobelova cena za mír by mohla připadnout švédské ekologické aktivistce Gretě Thunbergové a hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost), kteří přitáhli pozornost světa k boji za lepší ochranu klimatu. Podle agentury Reuters to uvedli skandinávští experti, kteří šance kandidátů každoročně hodnotí. Thunbergovou favorizují i sázkové kanceláře, společně se Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Zakladatel WikiLeaks Assange se vrací k soudu. Jedná se o jeho vydání do USA

7. září 2020 15:56

V pondělí začíná další fáze soudního procesu o vydání zakladatele WikiLeaks Juliana Assange do USA. Přelíčení se koná u britského Ústředního trestního soudu v Old Bailey v Londýně. V USA novináře předběžně viní z osmnácti trestných činů, z nichž sedmnáct souvisí se špionáží. Hrozí mu tam až 175 let vězení, informoval web The Guardian.

Proč Hillary Clintonová nevyhrála prezidentské volby v roce 2016?

24. srpna 2020 08:02

Žena, jež se celý život pohybovala v nejvyšších politických kruzích, zatoužila i po postu americké prezidentky. Hillary Clintonová však vytouženého vrcholu již dvakrát nedosáhla. Během své politické cesty někdy zapomínala na své zdraví a na veřejnost se dostaly i dokumenty a e-maily, které jí podle jejích slov uškodily ve volbách v roce 2016.

Laxní agenti: Za největší únik dat v historii CIA mohlo žalostné zabezpečení

18. června 2020 11:44

Celá řada bezpečnostních nedostatků vedla k největšímu úniku tajných informací v historii americké zpravodajské služby CIA. Její nová interní zpráva uvádí, že specializovaná jednotka uvnitř agentury byla natolik soustředěná pouze na tvorbu kybernetických zbraní, že jeden ze zaměstnanců snadno využil „žalostně laxního zabezpečení“ a předal velké množství citlivých údajů společnosti WikiLeaks.

reklama