reklama

VIDEO: Fenka z útulku dostala šanci a sbírá v agility jednu cenu za druhou

Tohle je příběh Bábovky. Kříženky, kterou život už jako štěně vybavil jedním velkým hendikepem – alespoň v očích lidí, kteří v útulkových psech vidí jedno velké chodící riziko.

reklama

Denisa tehdy pomáhala organizaci Home4Pets s adopcemi psů – psala inzeráty a komunikovala se zájemci. Když se jí do ruky dostaly fotky Bábovky, místo vytvoření inzerátu se rozhodla pro ni do útulku zajet. „Když jsem viděla první fotku, tak jsem si řekla – tenhle pes musí být můj, ten už nikam nepůjde. Pravdou je, že se ke mně dostaly informace, že je agresivnější, že je svéhlavá, že to není pohodové štěňátko, že je pěkně tvrdohlavá. Dokonce, protože už jsem s prvním pejskem zkoušela agility, že to vůbec nebude pejsek na agility, že žádný sporty jí nezajímají. Přesto mi tak učarovala, že to byla láska na první pohled,“ popisuje Denisa.

Šampionkou díky náhodě

Bábovka do rodiny (tehdy jen s jedním psem) okamžitě zapadla. Že Denisu s manželem přijala za své, dala najevo už v den, kdy si pro ni do útulku přijeli. Sama naskočila do auta a čekala, až si ji odvezou domů. A v případě sportů ukázala nevídaný potenciál. „Já už jsem zkoušela agility s prvním pejskem, to bylo takové vtipné hopsání a jenom ze srandy jsem ji vzala na první trénink, protože jsem se chtěla pochlubit novým psem a trenérka tenkrát říkala – hele, ta bude výborná, pojď ji zkusit. A ona opravdu jako kdyby to znala, tak okamžitě proběhla tunel, běhala přes překážky, takže pak jsme se dohodly, že to s ní vyzkoušíme a fungovalo to,“ vzpomíná majitelka Bábovky a v současné době i dalších 3 psů.

Bábovčina sportovní kariéra byla rychlá a tak trochu krkolomná. Svou fyziologií příliš neodpovídá nárokům na psí sportovce úspěšné v agility, takže nastaly potíže se shazováním latěk a rychlostí. „Bábovka, ač je velký pes, běhá v nejnižší kategorii, takže na jednu stranu má výhodu velikosti, na druhou stranu u některých překážek je to i hendikep. Nicméně je strašně šikovná a je to srdcař, který pro mě udělá úplně všechno, tak se povedlo a v ČR v týmech jsme se podívali i na stupně nejvyšší,“ vypráví Denisa a na důkaz ukazuje desítky trofejí, které Bábovka nasbírala.

Důchod v nedohlednu

Krémová kříženka z útulku oslavila 10 let, přesto se ještě na psí důchod necítí. „Štěňátko si usměrňuje, protože už je to stará paní a na ty štěněcí hry občas nemá náladu. Na druhou stranu, když ji to popadne, tak tady spolu řádí jako šílení vždycky dohromady,“ popisuje Bábovčina majitelka. I jí ale udělal koronavirus čáru přes rozpočet. „Ač jsem si to předtím neuvědomovala, tak tím, jak jsme najednou seděly doma, bylo vidět, že jí ta pauza nesvědčí a opravdu mi stárne před očima. Na druhou stranu teď, když jsme se mohly zase vrátit na parkour, tak ožila, a dokonce se povedlo, ač jsem chtěla končit kariéru, že jsme se znovu kvalifikovaly na mistrovství republiky. Takže doufám, že ještě chvíli budeme pokračovat,“ usmívá se Denisa.

A co by doporučila lidem, kteří váhají nad adopcí psa z útulku? „Nebát se toho a vybrat si ten správný útulek. Třeba v Home4Pets se snažíme ke každému potenciálnímu zájemci vybrat vhodného psa. Není to tak, že si někdo vybere podle fotky a my mu ho předáme. Vždy je potřeba ptát se na povahu, zjišťovat, vědět, co s tím pejskem chci dělat a podle toho si vybrat to správné plemeno nebo toho správného křížence. Ale vzhledem k tomu, že tohle už je můj ‚xtý‘ kříženec, tak já můžu jen doporučit.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ velkou politickou debatu s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ velkou politickou debatu s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Jak na Divokém západě. Migranty zahánějí američtí pohraničníci na koních s bičem v ruce

Na hranicích mezi USA a Mexikem jsou stále tisíce migrantů převážně z Haiti, velký rozruch ale vyvolali pohraniční strážníci. V kloboucích, na koních a s bičem v ruce zahánějí zpátky všechny, kteří se přes řeku Rio Grande snaží dostat do Spojených států. Záběry pobouřily téměř celou Ameriku a vláda prezidenta Joea Bidena se dostává pod stále větší tlak. Důvodem je rozrůstající se tábor pod mostem, který spojuje texaské město Del Rio s mexickým Ciudad Acuña.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Zeman opustil nemocnici. Odpoledne měl v Lánech nabitý program

Prezident Miloš Zeman opustil ve středu dopoledne Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), ve které byl kvůli dehydrataci a vyčerpání hospitalizován od minulého úterý. Hlavu státu čekal odpoledne poměrně nabitý program. Měl totiž domluvené rovnou tři schůzky, a to s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) kvůli rozpočtu, se šéfem ODS Petrem Fialou a také s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou.

Záchranu horolezců v Pákistánu pojišťovna neproplatí. Porušili podle ní podmínky

Pojišťovna Uniqa neuhradí náklady na záchranu dvou českých horolezců z hory Rakapoši v Pákistánu. Už zaplacené peníze po nich může vymáhat, sdělila mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Horolezci podle ní nejméně ve dvou ohledech porušili podmínky pojištění. Horolezce, které před týdnem z hory snesl vrtulník, podle pákistánského tisku zadržují místní úřady, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama