CNN Prima News letiště Ruzyně

letiště Ruzyně

Výpis příspěvků ke štítku „letiště Ruzyně“

Pašoval v břiše 1,5 kilogramu kokainu. Zadrželi ho celníci na Ruzyni

29. září 2021 11:58

Více než 120 kapslí s kokainem pašoval ve svých útrobách cizinec, kterého minulý týden v úterý zadrželi celníci na letišti v Praze-Ruzyni. Pětatřicetiletý muž do Česka přiletěl z Madridu. Zda byla droga určena pro český trh, nebo k distribuci v jiné zemi, je předmětem dalšího šetření, uvedla ve středu mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

Černý den ČSA: Před 45 lety se u Bratislavy zřítilo letadlo. Zemřelo 76 lidí, přežili tři

28. července 2021 06:16

Když slunného letního rána 28. července 1976 do čtyřmotorového letadla Il-18B nastoupilo na pražském letišti v Ruzyni k letu ČSA do Bratislavy 79 lidí, nikdo nemohl tušit, že pro většinu jde o poslední cestu. Letoun se zřítil kousek od svého cíle – do jezera Zlaté písky u Bratislavy. Jedná se o druhou nejhorší leteckou katastrofu na území Slovenska.

Krize v letectví trvá: Ruzyně odbavila o 90 % méně cestujících. Obnoví se další spoje

21. dubna 2021 10:54

Letecká doprava je kvůli pandemii koronaviru nadále v hluboké krizi. Na pražském ruzyňském letišti odbavili během prvního čtvrtletí téměř 251 000 cestujících, což je meziročně o 90 procent méně. Krize změnila i vytížení jednotlivých destinací, nejoblíbenější byla Dubaj. Uvedla to mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. V následujících týdnech by se situace měla postupně mírně zlepšovat, někteří dopravci plánují obnovení spojů.

Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna

23. ledna 2021 17:14

Přestože leží Kladno pouze několik desítek kilometrů od Prahy, důstojné dopravní spojení s hlavním městem stále chybí. Změnit by to měla moderní železnice, která je součástí projektu tratě na Letiště Václava Havla. Správa železnic zveřejnila video, kde podobu chystaného úseku tratě z Kladna do Ruzyně představuje. Momentálně je hotova jen jedna část k letišti, celá trať má být zprovozněna do roku 2028 a stát by měla kolem 40 miliard korun.

Vyšetřování: Kapitán Smartwings, který letěl jen s jedním motorem, nepřiměřeně riskoval

23. července 2020 18:45

Letounu společnosti Smartwings, který loni přepravoval 170 lidí z Řecka do Prahy, přestal nad Egejským mořem fungovat levý motor, jeho kapitán Pavel Veselý se přesto rozhodl i přes odpor druhého pilota pokračovat až na letiště v Ruzyni. Podle závěrů vyšetřování Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN) tím kapitán, který dosud pracuje u Smartwings jako řadový pilot, udělal celkem 21 pochybení. A protože Pavel Veselý nadále trvá na tom, že postupoval správně, doporučil mu psychologické vyšetření, informoval web zdopravy.cz.

Pražské letiště obnovuje spoje. Během tohoto týdne jde o 43 linek

29. června 2020 17:55

Na Letišti Václava Havla Praha již několik měsíců platí řada ochranných opatření v důsledku koronavirové krize a odbavování na příletech i odletech probíhá za přísných hygienických podmínek. První červencový týden dojde k obnovení leteckých spojení do celkem 34 destinací. Na dalších, již dříve obnovených destinacích, bude spojení posíleno. V následujícím týdnu se tak provoz letiště rozšíří o 43 obnovených linek.