reklama
CNN Prima News Letiště Václava Havla Praha

Letiště Václava Havla Praha

Výpis příspěvků ke štítku „Letiště Václava Havla Praha“

Psi umí vyčenichat covid. Na pražském letišti pomáhají celníkům hledat nakažené

19. prosince 2021 09:30

Už půl roku pomáhají celníkům na pražském letišti speciálně vycvičení psi, kteří dokážou u cestujících rozpoznat onemocnění covid. Psí pomocníci kontrolují cestující, kteří do Česka přilétají z rizikových oblastí. Štáb CNN Prima NEWS mohl jako první přímo na letišti natočit, jak takové testování – očichávání – vypadá.

Pašoval v břiše 1,5 kilogramu kokainu. Zadrželi ho celníci na Ruzyni

29. září 2021 11:58

Více než 120 kapslí s kokainem pašoval ve svých útrobách cizinec, kterého minulý týden v úterý zadrželi celníci na letišti v Praze-Ruzyni. Pětatřicetiletý muž do Česka přiletěl z Madridu. Zda byla droga určena pro český trh, nebo k distribuci v jiné zemi, je předmětem dalšího šetření, uvedla ve středu mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

Žena pašovala v kufru téměř čtyři kila kokainu. Použila dvojité dno zavazadla

23. září 2021 06:35

Celníci na pražském letišti zadrželi šestatřicetiletou Češku s téměř čtyřmi kilogramy kokainu v kufru. Jestli byl určen pro tuzemský trh, nebo měl pokračovat dál do zahraničí, se vyšetřuje, uvedla ve středu na webu celníků mluvčí Šárka Miškovská. Ženu, která přicestovala do Prahy z Limy přes Amsterdam, si převzali kriminalisté z Národní protidrogové centrály. Podezřelá je z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Dostali potvrzení, ale na testu nebyli, objasnil Kulhánek zadržení turistů z Tuniska

7. června 2021 14:21

Část cestujících, která dorazila z Tuniska, na letišti přiznala, že jim český lékař v zahraničí vydal potvrzení o testu na koronavirus, ačkoli ho neabsolvovali. Uvedl to ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Přetestování si v sobotu večer vyžádala cizinecká policie. Kulhánek v neděli v pořadu Partie na CNN Prima NEWS řekl, že nechá prověřit, zda byl postup oprávněný. Ministr Vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se cestujícím omluvil.

reklama