reklama

Za potvrzení o vakcinaci proti covidu dostanete joint. Podnik v USA tím děkuje lidem

Speciální akcí se jedna z největších prodejen marihuany v Michiganu rozhodla motivovat lidi a hlavně poděkovat těm, kteří se nechali očkovat proti covidu. Podnik The Greenhouse Walled Lake do konce února nabízí za předložení potvrzení o vakcinaci proti nemoci COVID-19 ubalený joint zdarma.

reklama

Celý projekt je jakousi formou poděkování lidem za to, že pomáhají zastavit šíření koronaviru v USA. „Všichni jsme ve stresu, ale vakcína by mohla tuto pandemii ukončit. Proto chceme odměnit lidi, kteří se nechali dobrovolně vakcínou naočkovat,“ uvedl majitel podniku Jerry Millen pro CNN.

Na svých facebookových stránkách podnik dodal, že všichni mají stejný cíl, a to ukončit koronavirovou pandemii. Celá akce s název Pot for Shots, tedy „Tráva za vakcínu“, byla spuštěna 22. ledna a potrvá až do 28. února. „Naším cílem je zvýšit povědomí o důležitosti očkování proti nemoci COVID-19. Jako komunita bojujeme proti této hrozné pandemii,“ pokračoval Millen.

Majitel podniku však připustil, že uvažuje i o prodloužení termínu akce, pokud se do konce února nenaočkuje dostatek lidí. „Podporujeme svobodnou volbu. Každý si vybírá, co bude dělat. Je ale důležité, aby lidé přijali bezpečností opatření k zastavení pandemie tím, že zůstanou doma a budou nosit roušku, nebo že se nechají naočkovat,“ řekl Millen.

Ve státu Michigan jsou prodej a rekreační užívání marihuany legálně povoleny od roku 2018. Podle Millena se podnik také snaží podpořit bezpečné a odpovědné užívání marihuany. „Doufáme, že vakcinace je začátek konce této zákeřné pandemie,“ dodal Millen.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama