reklama

Policejní déjà vu: O víkendu třikrát chytili stejného řidiče pod vlivem drog

Jako ve stále se opakujícím se špatném snu si museli připadat o víkendu policisté z pražské pohotovostní motorizované jednotky. Od pátku do neděle totiž zastavili celkem čtyřikrát stříbrné Audi, které třikrát řídil ten samý mladík pod vlivem drog. Počtvrté za volantem seděl jeho kamarád, který byl ovšem také zdrogovaný.

reklama

Policisté kontrolovali v pátek na benzinové stanici v pražských Zdibech dvě auta. „V jednom z nich seděl pro policisty již známý pětadvacetiletý řidič, který měl devět zákazů řízení,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová. V druhém autě seděl teprve osmnáctiletý řidič, který byl pod vlivem drog. Navíc s sebou převážel větší množství omamných a psychotropních látek. Oba byli zadrženi a převezeni na policejní oddělení.

Potřetí se dal mladík na útěk

V neděli v 15:45 policisté zastavili osmnáctiletého šoféra, který byl opět pod vlivem drog, znovu, tentokrát poblíž pražského hlavního nádraží. Mladík skončil zase na policejní stanici, ale nedal si pokoj.

K tématu

„Jako ve snu si připadali policisté z pohotovostní motorizované jednotky v neděli patnáct minut před dvacátou hodinou, když projížděli pražskou Březiněvsí a v protisměru potkali stříbrné vozidlo Audi, ve kterém opět seděl osmnáctiletý muž, který za volantem neměl co dělat,“ uvedla mluvčí.

Policisté chtěli mladíka zastavit, ten ale začal ujíždět. Nakonec nechal vozidlo poblíž parku v Březiněvsi a dal se na útěk. Policisté ho po několika metrech doběhli a zpacifikovali. „Jelikož měli podezření, že se ve vozidle v danou chvíli nachází drogy, byl na místo přivolán i služební pes. Ve vozidle se žádné drogy nenacházeli, ale služební pes označil místa, kde se drogy v minulosti převážely,“ řekla Siřišťová. Řidič tak byl potřetí převezen na policejní oddělení.

Počtvrté už alespoň neřídil

Když už si policisté mysleli, že budou mít od mladíka pokoj, zastavili stříbrné Audi počtvrté, pro změnu v Liberecké ulici. Tentokrát ji řídil jiný třiatřicetiletý muž, který měl ovšem také pozitivní test na drogy. I on byl převezen na místní stanici. Podle mluvčí je podezřelý ze spáchání přestupku. Řidič nebyl v autě sám. „Společnost mu dělal pětadvacetiletý muž, kterého příslušníci pohotovostní motorizované jednotky zastavili v pátek v pražských Zdibech, a s nimi i osmnáctiletý mladík, který se několik hodin předtím pokusil ve stejném vozidle ujet v pražské Březiněvsi,“ sdělila mluvčí.

„Oba řidiči vozidla Audi jsou v současné chvíli podezřelí ze spáchání přestupku na úseku dopravy. Avšak poté, co bude vyhodnocen biologický materiál, mohou být podezřelí i ze spáchání trestného činu řízení pod vlivem návykové látky,“ dodala Siřišťová.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Od čtvrteční šesté hodiny ranní se Češi musí řídit ještě přísnějšími opatřeními, která výrazně omezují pohyb lidí a povolují chodit pouze do práce, na nákup či k lékaři. Zavřené budou také maloobchody a služby. Výjimku mají pouze prodejny základního sortimentu. Nařízení platí do 3. listopadu včetně. Co všechno se mění? Čtěte v následujícím přehledu.

Koronavirus

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

Christina Alexanderová jako mnoho dalších prodělala koronavirus. Když v polovině března vařila večeři, uvědomila si, že ztratila chuť a čich. Stejně jako u odhadovaných 34 až 68 procent infikovaných měla i ona zkreslené smyslové vnímání. Proč dochází ke ztrátě chuti a čichu, se vědci stále snaží zjistit. Jejich závěry zveřejnil portál Inverse spolu se svědectvím dalších mladých lidí.

Koronavirus

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů

„Matematika je bohužel neúprosná. Pokud za středu přibude 14 tisíc nakažených, znamená to, že za 10 dní bude v jeden den potřebovat nově hospitalizaci 560–700 lidí,“ napsal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na Twitteru. Podpořil tak slova premiéra Andreje Babiše (ANO), který v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS předpovídal dokonce 15 tisíc nově infikovaných covidem-19. Všemu napovídají čísla zveřejněná ke středeční 18. hodině, kdy přibylo 8 840 případů.

reklama
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
První švédský lockdown? Zůstaňte doma a omezte oslavy, vyzývá stát obyvatele Uppsaly
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme
Další články
reklama
reklama