CNN Prima News policejní kontrola

policejní kontrola

Výpis příspěvků ke štítku „policejní kontrola“

Vláda rozhoduje o kontrolách na hranicích nebo o milostivém létu

Vláda Petra Fialy (ODS) jedná o podobě dalších kontrol na hranicích se Slovenskem nebo o pokračování milostivého léta. Kabinet se věnuje migračním kontrolám na česko-slovenské hranici už po několikáté. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) nyní navrhuje, aby hranice střežili pouze policisté. Tiskovou konferenci po jednání vlády můžete sledovat živě na cnnprima.cz.

Loňský boj s migrací: Policie dopadla pětkrát více pašeráků a 30 tisíc ilegálních uprchlíků

Cizinecká policie loni odhalila při nelegální migraci na území Česka 29 235 cizinců, v roce 2021 jich bylo 11 170, tedy zhruba třetina. Významný růst zaznamenala u tranzitní migrace, které se z celkového počtu dopustilo 21 852 běženců. V roce 2021 to bylo 1 330 migrantů. Policisté odhalili 277 lidí, kteří k nelegální migraci napomáhali. Na tiskové konferenci to řekli policejní prezident Martin Vondrášek a ředitel cizinecké policie Milan Majer. Významný nárůst souvisí podle policie s migrační vlnou zejména syrských uprchlíků.

Jak se jmenujete? Řidiče z Brna dotaz strážníků zaskočil, musel využít přítele na telefonu

Muž za volantem se zákazem řízení, který si nemohl vzpomenout na své jméno. To je jeden z posledních případů strážníků z Brna, nad kterým zůstává rozum stát. Když se snažili zjistit totožnost hříšníka, který vjel do zákazu, museli prokázat velkou dávku trpělivosti. Řidič totiž uvedl dvě verze křestního jména a na svoje příjmení se pak zeptal samotných mužů zákona.

S ročním dítětem bydleli ve stanu. Ostravští strážníci řeší nevídanou věc

Ostravští strážníci se v neděli večer setkali s nezodpovědnými rodiči, kteří s ročním dítětem bydleli ve stanu. Při večerní kontrole osob bez přístřeší v Bělském lese narazili na stan, ze kterého se ozýval dětský pláč. Oba rodiče strážníkům sdělili, že jsou tu pouze dočasně, než si najdou nějaké bydlení. Orgán sociálně-právní ochrany dětí se bude celou situací dále zabývat.

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.