reklama

Odstartovalo očkování seniorů. V Praze za nimi jezdí speciálně vybavená dodávka

V domově důchodců U Agáty, který se nachází v pražských Řeporyjích, probíhá jedna z prvních očkovacích akcí. Od pondělního rána zde stojí mobilní tým, který pomůže místním zdravotníkům s očkováním seniorů i pracovníků centra.

reklama

Očkování seniorů bude probíhat také ve speciální dodávce, uvnitř které se nachází sociální zázemí a mrazák, ve kterém lékaři uskladňují vakcínu. Tento mobilní tým je připraven pro podání vakcín v případě, že ošetřující lékař je nebude schopen podávat uvnitř seniorského domova.

Samotné očkování probíhá v domově U Agáty ve třech fázích. Nejprve se naočkuje část zaměstnanců, poté klienti. Ti budou naočkováni přímo ve svých pokojích tak, aby byli v klidu a bezpečí. Poté se naočkuje zbylý personál. Celkově se nechá naočkovat 54 lidí, téměř všichni senioři. Pouze tři lidé očkování nebudou, a to ze zdravotních důvodů.

Očkování v domovech důchodců odstartovalo v pondělí také v jiných krajích. První vakcíny se už minulý týden v pátek podaly v Olomouckém kraji. O vakcinaci má zájem velké množství seniorů. Například v Libereckém kraji je to více než 80 procent lidí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama