reklama

Odstartovalo očkování seniorů. V Praze za nimi jezdí speciálně vybavená dodávka

V domově důchodců U Agáty, který se nachází v pražských Řeporyjích, probíhá jedna z prvních očkovacích akcí. Od pondělního rána zde stojí mobilní tým, který pomůže místním zdravotníkům s očkováním seniorů i pracovníků centra.

reklama

Očkování seniorů bude probíhat také ve speciální dodávce, uvnitř které se nachází sociální zázemí a mrazák, ve kterém lékaři uskladňují vakcínu. Tento mobilní tým je připraven pro podání vakcín v případě, že ošetřující lékař je nebude schopen podávat uvnitř seniorského domova.

Samotné očkování probíhá v domově U Agáty ve třech fázích. Nejprve se naočkuje část zaměstnanců, poté klienti. Ti budou naočkováni přímo ve svých pokojích tak, aby byli v klidu a bezpečí. Poté se naočkuje zbylý personál. Celkově se nechá naočkovat 54 lidí, téměř všichni senioři. Pouze tři lidé očkování nebudou, a to ze zdravotních důvodů.

Očkování v domovech důchodců odstartovalo v pondělí také v jiných krajích. První vakcíny se už minulý týden v pátek podaly v Olomouckém kraji. O vakcinaci má zájem velké množství seniorů. Například v Libereckém kraji je to více než 80 procent lidí.

K tématu

Další hlavní zprávy

MS v hokeji 2021

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?

Šestnáctka trenérů v posledních dnech a týdnech umíchala finální produkt, který vyšle na mistrovství světa v hokeji startující už v pátek 21. května v Lotyšsku. Podívejte se v článku CNN Prima NEWS na to, kteří hráči se dostali do finální nominace pro šampionát v Rize. Jednotlivé sestavy mohou v průběhu vrcholné akce nabýt na síle podle toho, jak se bude vyvíjet situace v zámořské NHL.

I nejvíce nakažený okres roztočil pípy, výčepní z Opavska očkování moc nevěří
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Další vlna rozvolňování. Co všechno se příští pondělí změní?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání
Chladno a deště až do konce května. V Česku se oteplí teprve koncem měsíce
Další články
reklama
reklama