reklama

Zachránil jsem ČSSD a dosáhl nejlepších výsledků v historii, chlubí se Paroubek

V poslední době se stále častěji skloňuje jméno expremiéra a někdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka a jeho návrat do politiky. Ve čtvrtek byl hostem pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Řekl, že spolupracuje s některými sociálními demokraty a radí jim s programovými body. Zdůraznil také, že jako předseda dosáhl nejlepších volebních výsledků v historii sociální demokracie.

reklama

Jiří Paroubek během svého vládnutí proslul několika výroky, které jsou dodnes hojně citovány. „Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má,“ prohlásil například Paroubek v roce 2007. Další ze slavných výroků byl o spolupráci s Marťany. „Zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty. A kdyby tady spadli Marťani, tak je budu schvalovat s Marťany,“ hlásal Paroubek.

K tématu

Svých výroků zpětně nelituje. Na otázku, jak dnes své citáty hodnotí, odpověděl: „Všechno, co jsem dělal a říkal, mělo svůj smysl. Rád uznávám některé chyby, které jsem udělal, ale tohle k nim nepatří. Přejímal jsem sociální demokracii na 10 procentech. Voliči potřebovali slyšet silné slovo,“ vysvětloval Paroubek a zdůraznil, že právě on dosáhl nejvyšších volebních výsledků ČSSD v historii: „Zachránil jsem sociální demokracii, dosáhl jsem nejlepších výsledků v historii.“

ČSSD dosáhla nejlepších výsledků v roce 2006, kdy ve volbách získala 32,32 procenta. Podobný výsledek měli sociální demokraté za vedení Miloše Zemana, v roce 1998 měla ČSSD ve sněmovních volbách 32,31 procenta.

Paroubek mluvil také o návratu do ČSSD. V současnosti je v kontaktu i s nynějším předsedou soc. dem. Janem Hamáčkem. Podle něj však nejde o poradenství. „Nevím, jestli je to radění. Vyměníme si nějaké SMS zprávy, za posledního půl roku jsme se viděli dvakrát. Jsem v kontaktu i s jinými sociálními demokraty,“ řekl Paroubek. ČSSD prý radí s programovými a legislativními oblastmi.

Rozhovor Marie Bastlové s Jiřím Paroubkem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Další hlavní zprávy

reklama
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
reklama
reklama
Panelák v Bohumíně byl zřejmě zapálen úmyslně. 11 mrtvých, lidé vyskakovali z oken

Požáry

Domácí zpravodajství

Obrovská tragédie, neuvěřitelné neštěstí. Politici kondolují pozůstalým z Bohumína
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
Hejtman Vondrák: Vše nasvědčuje tomu, že požár v Bohumíně byl žhářský útok
Oheň kompletně zničil byt, tvrdí hasič. Dům v Bohumíně bude během vyšetřování neobyvatelný
Další články
reklama
reklama