reklama

Zachránil jsem ČSSD a dosáhl nejlepších výsledků v historii, chlubí se Paroubek

V poslední době se stále častěji skloňuje jméno expremiéra a někdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka a jeho návrat do politiky. Ve čtvrtek byl hostem pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Řekl, že spolupracuje s některými sociálními demokraty a radí jim s programovými body. Zdůraznil také, že jako předseda dosáhl nejlepších volebních výsledků v historii sociální demokracie.

reklama

Jiří Paroubek během svého vládnutí proslul několika výroky, které jsou dodnes hojně citovány. „Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má,“ prohlásil například Paroubek v roce 2007. Další ze slavných výroků byl o spolupráci s Marťany. „Zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty. A kdyby tady spadli Marťani, tak je budu schvalovat s Marťany,“ hlásal Paroubek.

Svých výroků zpětně nelituje. Na otázku, jak dnes své citáty hodnotí, odpověděl: „Všechno, co jsem dělal a říkal, mělo svůj smysl. Rád uznávám některé chyby, které jsem udělal, ale tohle k nim nepatří. Přejímal jsem sociální demokracii na 10 procentech. Voliči potřebovali slyšet silné slovo,“ vysvětloval Paroubek a zdůraznil, že právě on dosáhl nejvyšších volebních výsledků ČSSD v historii: „Zachránil jsem sociální demokracii, dosáhl jsem nejlepších výsledků v historii.“

ČSSD dosáhla nejlepších výsledků v roce 2006, kdy ve volbách získala 32,32 procenta. Podobný výsledek měli sociální demokraté za vedení Miloše Zemana, v roce 1998 měla ČSSD ve sněmovních volbách 32,31 procenta.

Paroubek mluvil také o návratu do ČSSD. V současnosti je v kontaktu i s nynějším předsedou soc. dem. Janem Hamáčkem. Podle něj však nejde o poradenství. „Nevím, jestli je to radění. Vyměníme si nějaké SMS zprávy, za posledního půl roku jsme se viděli dvakrát. Jsem v kontaktu i s jinými sociálními demokraty,“ řekl Paroubek. ČSSD prý radí s programovými a legislativními oblastmi.

Rozhovor Marie Bastlové s Jiřím Paroubkem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama