reklama

Zachránil jsem ČSSD a dosáhl nejlepších výsledků v historii, chlubí se Paroubek

V poslední době se stále častěji skloňuje jméno expremiéra a někdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka a jeho návrat do politiky. Ve čtvrtek byl hostem pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Řekl, že spolupracuje s některými sociálními demokraty a radí jim s programovými body. Zdůraznil také, že jako předseda dosáhl nejlepších volebních výsledků v historii sociální demokracie.

reklama

Jiří Paroubek během svého vládnutí proslul několika výroky, které jsou dodnes hojně citovány. „Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má,“ prohlásil například Paroubek v roce 2007. Další ze slavných výroků byl o spolupráci s Marťany. „Zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty. A kdyby tady spadli Marťani, tak je budu schvalovat s Marťany,“ hlásal Paroubek.

K tématu

Svých výroků zpětně nelituje. Na otázku, jak dnes své citáty hodnotí, odpověděl: „Všechno, co jsem dělal a říkal, mělo svůj smysl. Rád uznávám některé chyby, které jsem udělal, ale tohle k nim nepatří. Přejímal jsem sociální demokracii na 10 procentech. Voliči potřebovali slyšet silné slovo,“ vysvětloval Paroubek a zdůraznil, že právě on dosáhl nejvyšších volebních výsledků ČSSD v historii: „Zachránil jsem sociální demokracii, dosáhl jsem nejlepších výsledků v historii.“

ČSSD dosáhla nejlepších výsledků v roce 2006, kdy ve volbách získala 32,32 procenta. Podobný výsledek měli sociální demokraté za vedení Miloše Zemana, v roce 1998 měla ČSSD ve sněmovních volbách 32,31 procenta.

Paroubek mluvil také o návratu do ČSSD. V současnosti je v kontaktu i s nynějším předsedou soc. dem. Janem Hamáčkem. Podle něj však nejde o poradenství. „Nevím, jestli je to radění. Vyměníme si nějaké SMS zprávy, za posledního půl roku jsme se viděli dvakrát. Jsem v kontaktu i s jinými sociálními demokraty,“ řekl Paroubek. ČSSD prý radí s programovými a legislativními oblastmi.

Rozhovor Marie Bastlové s Jiřím Paroubkem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama