Zachránili mě, na zápas jsem vůbec nemyslel. Vémola popsal dramatickou hospitalizaci

Český bojovník MMA Karlos Vémola leží již týden v nemocnici v pražském Motole s těžkým zánětem. V novém rozhovoru pro web iSport.cz mimo jiné přiznal, že na odvetu o titul Oktagonu ve střední váze s Patrikem Kinclem, která se měla uskutečnit 30. prosince v O2 aréně, zatím neměl ani pomyšlení. 37letý fighter rovněž prozradil, jak proběhl dramatický převoz do nemocnice a s jakými komplikacemi se potýká.

„Necítím se moc dobře, ale oproti tomu, jak mi bylo, tak to nejhorší mám za sebou. Za to, jak mě tady v Motole zachránili, jsem nesmírně vděčnej,“ řekl Vémola v rozhovoru pro web iSport.cz. Na jindy vtipkujícím českém bijci je stále vidět velká únava. Už převoz do nemocnice byl podle Vémoly velmi dramatický.

„Při převozu už jsem o sobě skoro ani nevěděl a pan Hradil, který mě tady přijímal, mi poskytl úplně nadstandardní péči. Přijel jsem za pět minut dvanáct a díky jeho ochotě i pohotové reakci to podle mě dopadlo dobře. Upadal jsem skoro do kómatu,“ prohlásil Vémola. Stále prý není jasné, co silný zánět v jeho těle zapříčinilo.

„Dělají mi tu neustálé testy. Jisté je, že jsem měl extrémní zánět. Už pár dní předtím mi nebylo nejlíp, byl jsem neuvěřitelně unavený, ale taky jsem dost trénoval, takže jsem to bral jako normální věc. Zánět se mi pak po úderu do žeber rozjel do podpaží, kde se zanítily uzliny. To potom prasklo. Zánět vytekl a udělala se mi trombóza v levé ruce. Velice rychle se to pak šířilo,“ popsal fighter z nemocnice.

Prosincový galavečer organizace Oktagon v pražské O2 aréně tak přišel o hlavní zápas. „Situace nás všechny samozřejmě velice mrzí. Přejeme Karlovi co nejrychlejší uzdravení a věřím, že se nám nový termín povede najít brzy,“ uvedl spolumajitel organizace Ondřej Novotný v tiskové zprávě. Vémola uvedl, že vzhledem ke svému stavu ještě nad zrušeným zápasem s Patrikem Kinclem nestihl ani pořádně přemýšlet.

„Byl jsem v takových bolestech a bylo mi tak zle, že jsem pořád říkal doktorovi, že má můj kluk zítra narozeniny. A jediný, co jsem měl v hlavě, byly jeho narozeniny. Takže jsem rozhodně neřešil nějaký zápas. Poprvé v životě se mi stalo, že jsem nad zápasem vůbec nepřemýšlel,“ přiznal.

Kincl: Vémola si za to může sám

Kincl, který je držitelem pásu Oktagonu, by se 30. prosince v O2 areně měl představit. O jeho novém soupeři organizace jedná. Kincl na Instagramu uvedl, že určité signály o tom, že nadcházející soupeř nebude na prosincový termín připraven, měl delší dobu.

„Tváří v tvář sám Vémola zmiňoval nějaký březnový termín. Vše jsem bral jako jakousi psychologickou hru. Teď se ale moje obavy potvrdily. Jsem přesvědčen, že hospitalizace v nemocnici není hraná záležitost a rozhodně to nebude jen nějaká rýmička. Jsem ale také přesvědčen, že si za to může sám,“ napsal Kincl.

Kromě toho přiznal, že je otrávený, protože na tento zápas čekal čtyři roky. „Jako profesionální sportovec by se o sebe měl člověk starat na 100 procent. Všichni jsme měli možnost sledovat jeho (Vémolovy) různé večírky v době přípravy, které se rozhodně neshodují s kvalitní regenerací. Zranění jsou v MMA dost častá, sám s tím mám své zkušenosti, ale tady se podle dostupných informací řeší jedna a ta samá věc,“ vyčetl zápasníkovi, který se podíval i do slavné UFC.

Jak se ale zdá, Vémola je myšlenkami stále jinde než Kincl. „Pan profesor Kolář mi řekl, že by to devět lidí z deseti nedalo a že mám tuhej kořínek. Když vám dá někdo do hlavy takovou informaci, všechno ostatní je pak úplně jedno. Nad zápasem jsem nepřemýšlel a ani nepřemýšlím. Teď chci udělat všechno, abych se vrátil v pořádku domů,“ dodal „Terminátor“.

Tagy: