reklama

Žádný lazaret. Trump má v nemocnici šest přepychových pokojů a péči 24 hodin denně

Hotel, nebo nemocnice? Jeden z pokojů kliniky Waltera Reeda (zdroj: Twitter, Tim Dillon, USA Today).
Foto: Twitter.com

Poprvé od Ronalda Reagana skončil sloužící americký prezident v luxusní nemocnici Waltera Reeda. Donald Trump se do střediska uchýlil kvůli nákaze koronavirem. Jak se mu tam žije?

reklama

Kdo by si představil pustou nemocniční ubikaci s bílými stěnami, nemohl by být dále od pravdy. V nemocnici Waltera Reeda má Trump k dispozici šest místností včetně jednotky intenzivní péče, kuchyně, obývacího pokoje, konfereční místnosti, ložnice a jídelny s křišťálovým lustrem.

Prezident je pod neustálým dozorem lékařů. Pokud neleží na lůžku, může se věnovat pracovním povinnostem stejně poctivě jako v Bílém domě. „Ten chlap nikdy nepřestane pracovat,“ uvedl na Twitteru Trumpův poradce Judd Deere, který zveřejnil fotografie, na kterých se Trump probírá písemnostmi v nemocničním plášti.

Lékaři, kteří se o Trumpa starají, bydlí v nemocnici a jsou prezidentovi k dispozici 24 hodin denně. Pokud by si náhodou jeho zdravotní stav vyžádal praxi dalších odborníků, nemocnice Waltera Reeda je okamžitě připravena je povolat. Má totiž k dispozici seznam dalších prověřených expertů.

Exkluzivní služby kliniky Waltera Reeda musel naposledy využít americký prezident Reagan, který si na místě léčil střelná poranění, která utrpěl při nezdařeném atentátu. Stalo se tak 30. března 1981, jen dva měsíce po Reaganově inauguraci.

Nemocnice Waltera Reeda tehdy sídlila ve Washinghtonu, v roce 2011 se ale uzavřela a prezidentská nemocnice se přestěhovala do Marylandu, kde funguje dosud.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky povinně venku i v autě

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky povinně venku i v autě

V úterý přibylo v Česku 11 984 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvyšší přírůstek od začátku epidemie. V zemi je nyní více 113 tisíc nakažených. Počet úmrtí celkem je už 1 619. V zemi ode dneška platí povinnost nosit roušky i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Nemocnice budou nové nakažené hlásit do systému už do hodiny. Kabinet oznámí další zpřísnění.

Domácí

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Celé řadě českých restaurací a hospod, které nevyužívají výdejní okénko, kvůli pandemii koronaviru a opatřením hrozí, že se jejich pivo v tancích a sudech může do znovuotevření zkazit. V takovém případě by musely pivo vylít do kanalizace. S pomocí ovšem přicházejí některé velké pivovary. Ty totiž plánují restauracím prošlé pivo kompenzovat. Pivovary zároveň chtějí restauracím pomoci i v dalších směrech – včetně těch, které k výdeji z okénka přistoupily.

reklama
Nejsme tu od toho, abychom se báli. Zůstaneme s vámi až do konce, vzkazují záchranáři
Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan
Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama