reklama

Žádný lazaret. Trump má v nemocnici šest přepychových pokojů a péči 24 hodin denně

Hotel, nebo nemocnice? Jeden z pokojů kliniky Waltera Reeda (zdroj: Twitter, Tim Dillon, USA Today).
Zdroj: Twitter.com

Poprvé od Ronalda Reagana skončil sloužící americký prezident v luxusní nemocnici Waltera Reeda. Donald Trump se do střediska uchýlil kvůli nákaze koronavirem. Jak se mu tam žije?

reklama

Kdo by si představil pustou nemocniční ubikaci s bílými stěnami, nemohl by být dále od pravdy. V nemocnici Waltera Reeda má Trump k dispozici šest místností včetně jednotky intenzivní péče, kuchyně, obývacího pokoje, konfereční místnosti, ložnice a jídelny s křišťálovým lustrem.

Jak to vypadá v nemocnici Waltera Reeda?
Jak to vypadá v nemocnici Waltera Reeda?
Zdroj: Twitter.com

Prezident je pod neustálým dozorem lékařů. Pokud neleží na lůžku, může se věnovat pracovním povinnostem stejně poctivě jako v Bílém domě. „Ten chlap nikdy nepřestane pracovat,“ uvedl na Twitteru Trumpův poradce Judd Deere, který zveřejnil fotografie, na kterých se Trump probírá písemnostmi v nemocničním plášti.

Lékaři, kteří se o Trumpa starají, bydlí v nemocnici a jsou prezidentovi k dispozici 24 hodin denně. Pokud by si náhodou jeho zdravotní stav vyžádal praxi dalších odborníků, nemocnice Waltera Reeda je okamžitě připravena je povolat. Má totiž k dispozici seznam dalších prověřených expertů.

Exkluzivní služby kliniky Waltera Reeda musel naposledy využít americký prezident Reagan, který si na místě léčil střelná poranění, která utrpěl při nezdařeném atentátu. Stalo se tak 30. března 1981, jen dva měsíce po Reaganově inauguraci.

Nemocnice Waltera Reeda tehdy sídlila ve Washinghtonu, v roce 2011 se ale uzavřela a prezidentská nemocnice se přestěhovala do Marylandu, kde funguje dosud.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama