Otazníky kolem vražd v Klánovicích. Kriminalistku zaráží hned několik okolností případu

Klánovice po dvojnásobné vraždě zavalil smutek a strach.

360° 19.12.2023

V případu dvojnásobné vraždy v Klánovicích visí ve vzduchu mnoho otazníků. Stále není jisté, proč k brutálnímu činu došlo, ani kdo ho má na svědomí. Kriminalistka Jiřina Hofmanová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS zmínila i další okolnost, kterou je podle ní potřeba objasnit.

Policisté nalezli v pátek odpoledne v Klánovickém lese dva mrtvé – dospělého muže a jeho dvouměsíční dceru. V úterý na místě pátralo až 250 policistů, pořádková jednotka, detektivové a také psovodi. Les byl uzavřený a nikdo do něj nesměl.

ČTĚTE TAKÉ: Bolestná slova otce zavražděného muže z Klánovic: Proč oni? Zmínil i poslední chvíle syna

Mezi místními stále panuje obava, že se nebezpečný vrah může stále v jejich okolí vyskytovat. Podle Hofmanové však obyvatelům Klánovic nic nehrozí: „Kdyby policie byla přesvědčena o tom, že existuje nějaké nebezpečí, tak na to upozorní.“

Kriminalistka připustila, že případ je skutečně výjimečný a s žádným podobným se dosud nesetkala. „Vyšetřovala jsem, když matka zavraždila své děti. Ale že by byl zastřelen otec a dcera? To jsem skutečně nezažila,“ sdělila.

Na celém případu ji zaráží prý to, proč se otec s kočárkem pohyboval v lese. „Zaslechla jsem totiž, že kočárek a těla byla nalezena ve větší vzdálenosti od běžné trasy, kudy chodili třeba pejskaři,“ upozornila.

Podle Hofmanové je tak otázkou, zda se muž stal obětí náhodou, nebo byl již dopředu plánovaným cílem člověka, který tam na něj čekal.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Smrt dítěte hraje klíčovou roli. Josef Klíma má o vraždách v Klánovickém lese jasno

Tagy:
les dítě krimi Klánovice 360° vražda střelba Jiřina Hofmanová motivy