reklama
CNN Prima News zájezdy

zájezdy

Výpis příspěvků ke štítku „zájezdy“

Češi během pandemie šetřili, teď utrácí za dovolené. Zájezdy jsou nejlevnější za 15 let

Strach z cestování kvůli koronavirové pandemii opadá a Češi se letos v létě opět chystají za hranice. Podle některých cestovních kanceláří se v uplynulých týdnech zvýšil prodej zájezdů až o 30 procent. I tak ale cestovní ruch zdaleka není v takové kondici jako před covidem. Podle Asociace cestovních kanceláří jsou na vině i nelogičnosti z dílny ministerstva zdravotnictví, které lidem brání v cestování a vytvářejí chaos.

Blue Style: Poukazy za zrušené zájezdy využívají Češi k nákupu letní dovolené

Na nákup letní dovolené z nabídky first minute využilo 67 procent lidí poukaz za zrušený zájezd, třetinu zákazníků tvoří noví klienti. Nejvíce lidí se chystá vyrazit do Egypta, a to 48 procent, na druhém místě je Tunisko, kam chce letět pětina lidí. Na virtuální tiskové konferenci to dnes řekla obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. Ceny pobytů na léto jsou srovnatelné s uplynulou sezonou, v některých případech jsou i nižší, dodala.

Hrozící zákaz lyžování do desátého ledna znejistěl i Čechy, tvrdí cestovky

Ve vzduchu stále visí možnost, že se Evropská unie přikloní k italskému požadavku na zákaz lyžování. Italský premiér Giuseppe Conte prosazuje, aby se lyžování kvůli pandemii po celé Evropské unii zamezilo alespoň do 10. ledna. Návrh však odmítá Rakousko, naopak podporu mu vyslovili francouzský prezident Emmanuel Macron a bavorský premiér Markus Söder. A na nejistotu reagují i Češi, jak vyplývá z ankety mezi cestovními kancelářemi a agenturami. Nákup prosincových termínů pobytů na horách vázne.

Létání se po pandemii mění: Ceny zájezdů a letenek klesají

Epidemie koronaviru zlevní letošní dovolené u moře až o několik tisíc korun. Příznivější budou třeba ceny ubytování — pro jejich provozovatele totiž bude výhodnější nižší výdělek, než prázdné hotely. A povolené letní cestování příznivě ovlivní také ceny letenek. I letecké společnosti totiž raději narychlo sníží ceny, než aby vypravovaly poloprázdná letadla. Zpáteční letenku třeba z Vídně do Řecka tak lze už teď pořídit i za méně než tisícovku.

reklama