Zámek ve Versailles se opět evakuoval. Uzavřel se kvůli další hrozbě bombovým útokem

Zámek ve francouzském Versailles v úterý odpoledne z bezpečnostních důvodů opět evakuoval své návštěvníky a celý den zůstane uzavřen, uvedla správa zámku na sociální síti X. Důvodem evakuace měla být podle informovaných zdrojů hrozba bombovým útokem.

Nejnovější hrozbu bombovým útokem poslal anonym na policejní webové stránky. Stejným způsobem byla nahlášena bomba v areálu i v sobotu. „Hrozbu nebereme na lehkou váhu,“ uvedl podle portálu Europe1 zdroj blízký vyšetřování.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Škola hrůzy v Arrasu. Po nedávném ubodání učitele tu anonym nahlásil výskyt bomby

Evakuace byla okolo 13:15 téměř dokončená. „Pyrotechničtí experti budou na zámku provádět práce, až se kompletně vyklidí,“ uvedl podle Europe1 policejní zdroj.

Francie vyhlásila nejvyšší stupeň varování před terorismem

Zámek a park ve Versailles a pařížské muzeum Louvre, které patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce ve Francii, byly po anonymní bombové hrozbě evakuovány už minulou sobotu, později se ukázalo, že šlo o plané poplachy. Kvůli podezřelému balíčku bylo vyklizeno i pařížské nádraží Gare de Lyon.

Francie den předtím vyhlásila nejvyšší stupeň varování před terorismem v reakci na útok v Arrasu na severu země, při němž radikalizovaný dvacetiletý mladík nožem zabil učitele a další lidi zranil.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Drama v Bruselu. Hon na teroristu vyvrcholil v kavárně, kam si zašel na snídani. Měl komplice?

Tagy: