reklama

Do karantény muselo kvůli koronaviru celé oddělení protokolu Úřadu vlády

Zaměstnanec Úřadu vlády se nakazil koronavirem. Informaci, kterou poskytl jako první Radiožurnál, potvrdil CNN Prima NEWS zdroj ze Strakovy akademie. Infikovaný se nedostal do styku s členy vlády. U jeho nejbližších spolupracovníků se nákaza nepotvrdila, přesto zůstávají v karanténě. Jde o oddělení protokolu. Plány premiéra Andreje Babiše (ANO) včetně páteční cesty do Polska se nemění.

reklama

Administrativní zaměstnanec úřadu vlády se nakazil koronavirem. Infikovaný, který neměl žádné klinické obtíže, podle všeho nepřichází do styku s členy vlády. Jeho nejbližší spolupracovníci jsou v karanténě. Nákaza byla u pracovníka Strakovy akademie odhalena během pravidelného preventivního vyšetření, jehož výsledek úřad obdržel ve středu. Plány premiéra Babiše včetně páteční cesty do Polska se podle mluvčího kabinetu Vladimíra Vořechovského nemění.

„Úřad vlády provádí pravidelná preventivní vyšetření svých zaměstnanců. V rámci této preventivní aktivity byl zachycen u jednoho administrativního pracovníka, který neměl žádné klinické obtíže, pozitivní výsledek. Na místě byla zajištěna běžná protiepidemická opatření,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí.

Vedle testování zaměstnanců od počátku epidemie úřad všem příchozím měří teplotu, přikazuje dezinfekci rukou a na dobrovolné bázi úřad své návštěvníky žádá o používání aplikace eRouška. Během posledních měsíců pracovala řada zaměstnanců Strakovy akademie z domova. Do normálního provozu se úřad vrátil k 1. červenci, dodal Vořechovský.

Tagy: karanténa Úřad vlády Vladimír Vořechovský členové vlády

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Po svatbě jsem šťastný, říká Hamáček a kritizuje Babiše, že mění názory každý den

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama