CNN Prima News Michaela Vaňková
Michaela Vaňková

Michaela Vaňková

redaktorka FTV Prima

Nejnovější příspěvky autora

Rusko

Vyvraždění rodin i podivné sebevraždy. Ruští oligarchové během války záhadně umírají

Spolupracovníci Vladimira Putina i ruští oligarchové. I tito lidé se stali zřejmě oběťmi války na Ukrajině, přestože trochu jiným způsobem. Jejich smrt provází řada nejasností. Jen během minulého týdne byli nalezeni mrtví dva z nich, a to včetně širší rodiny. Jeden měl ubodat manželku a pak se oběsit, jiného našli zastřeleného. Ruských boháčů už od začátku války záhadně zemřelo šest.

Další příspěvky autora

Putin je přesvědčený, že „slabé“ NATO Pobaltí bránit nebude, říká někdejší nejbohatší Rus

Západ se ze všech sil snaží zůstat stranou otevřeného konfliktu s Putinovým Ruskem. Podle podnikatele a opozičníka Michaila Chodorkovského už ale Evropa i USA ve válce s Kremlem jsou. Putinovi stačí, že spojenci stupňují politické i ekonomické sankce a dodávají Ukrajině zbraně a další vybavení. Chodorkovskij míní, že Putin konflikt na Ukrajině vnímá i jako válku s Amerikou a Evropou. Někdejší oligarcha to řekl během návštěvy Washingtonu, píše Bloomberg Quint.

Kovanda: Snížení spotřební daně na pohonné hmoty nic neřeší. Řidiči to na ceně nepoznají

Od června by se měla snížit spotřební daň na benzín a naftu o korunu padesát na litr. Jde však o nešťastné řešení situace, které nebude mít velký účinek, uvedl hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda v pořadu K věci. Vláda by se podle něj měla zaměřit na rafinérie, které kupují levnou ropu od Ruska a prodávají ji za nepřiměřenou cenu. Kabinet ale ve vysílání na CNN Prima NEWS Kovanda pochválil za zrušení elektronické evidence tržeb (EET).