CNN Prima News zápalné láhve

zápalné láhve

Výpis příspěvků ke štítku „zápalné láhve“

REPORTÁŽ: Město lásky v plamenech a pod vlnou odpadků. Jak se žije ve stávkující Paříži?

Hory pytlů s odpadky, rozlézající se puch, spáleniště a tisícihlavé stávky. Tak dnes vypadá Paříž. Francouzská metropole se stala epicentrem krize, kterou vyvolala důchodová reforma z dílny kabinetu prezidenta Emmanuela Macrona. Ta vyhnala do ulic desítky tisíc rozhořčených Francouzů po celé zemi. Dochází ke střetům s policisty, při kterých je plno zranění a požárů. Jak to na místě vypadá, zjišťoval redaktor CNN Prima NEWS.

Ukrajinu zaplavily Molotovovy koktejly. Zápalné lahve vyrábí ve velkém i děti

Obyvatelé po celé Ukrajině horlivě vyrábí jeden Molotovův koktejl za druhým, aby přispěli k obraně své vlasti před ruským agresorem. Reagují tím na páteční výzvu tamního ministerstva obrany. V sobotu se k občanům připojil pivovar Pravda ve Lvově. Ten amatérské zápalné zařízení začal distribuovat v lahvích, na jejichž etiketě uráží prezidenta Vladimira Putina. Z dostupných fotografií je patrné, že se do produkce ve velkém zapojují i děti.

Zápalné lahve létají přes severoirské mírové zdi. Hořely policejní auta i autobus

Severní Irsko v posledních dnech zachvátily drsné nepokoje mezi unionisty a republikány, tedy mezi zastánci připojení severní části ostrova k Velké Británii a naopak mezi příznivci myšlenky sjednoceného Irska. V ulicích měst dochází ke střetům, při kterých vzduchem létají nejen cihly, ale dokonce i zápalné lahve. Útokům čelí i policisté, kteří se obě znesvářené frakce snaží udržet od sebe.