Zásah z nebes. Sochu Krista v Brazílii trefil blesk, fotografův snímek ohromil internet

V pátek ochromila jih Brazílie bouře. Blesky v Rio de Janeiru létaly na všechny strany a zasáhly také ikonickou sochu Krista Spasitele. V ten moment zmáčkl spoušť fotoaparátu umělec Fernando Braga, a pořídil tak dost možná životní snímek, který se stal hitem internetu.

Monument na kopci Corcovado je ikonou nejen Ria de Janeira, ale také celé Brazílie. Socha Krista Spasitele je největší skulpturou, která zachycuje Ježíše, na světě. Stavět se začala už před sto lety.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Chaos v Brazílii. Příznivci Bolsonara vzali útokem parlament, zasahoval celý policejní aparát

Vzhledem ke své poloze na vrcholu kopce v minulosti opakovaně posloužila jako hromosvod. Blesk do sochy sjel například v roce 2014, kdy ji živel poškodil natolik, že ji museli Brazilci opravit.

Teď do slavného monumentu udeřil blesk znovu. Stalo se tak během páteční bouřky.

Když začaly nebe nad Riem křižovat blesky, fotograf Fernando Braga zpozorněl. V sedm hodin večer tamního času se mu podařilo vyfotit neuvěřitelný snímek, který přesně zachycuje moment, kdy blesk olizuje vrchol sochy.

Umělec se snímkem pochlubil na sociálních sítích, kde fotografie vyvolala bouřlivou odezvu. Uživatelé snímek rychle rozšířili.

Tagy: