CNN Prima News zavírací doba

zavírací doba

Výpis příspěvků ke štítku „zavírací doba“

REPORTÁŽ: Na pivo s králem. Puby chystají největší chmelovou oslavu v historii

Na zdraví Jeho Veličenstva! Cheers Your Majesty! Tisíce anglických pivnic se připravují na oslavu korunovace Karla III. „Kde jinde oslavit krále než v královské hospodě,“ směje se paní výčepní v pivnici The Kings v jihoanglickém Portsmouthu, podniku s tradicí od roku 1910. S přáním, aby se oslavy projevily i na tržbách. Anglickým pubům totiž zvoní hrana, každý měsíc zanikne v zemi přesně 32 pivnic. Výzvu k oslavám Karla III. u piva vydala britská ministryně vnitra Suella Bravermanová, která v průběhu korunovačního víkendu povolila prodlužení striktních zavíracích hodin hospod o dvě hodiny.

PŘEHLEDNĚ: Česko od neděle není v nouzovém stavu. Platí ale nová opatření. Jaká?

Od sobotní půlnoci končí v Česku nouzový stav, který platil kvůli epidemii koronaviru od 26. listopadu. Restaurace, bary, diskotéky, kasina a obdobné provozovny tedy nebudou muset od Štěpána zavírat ve 22:00. Přestane také platit zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti. Ve středu 29. prosince Fialova vláda posoudí situaci a případně nastaví další opatření. Co ze mění?

Zavíračka už ve 20 hodin? Zlomilo by nás to, píše známý restauratér Prymulovi a nabízí pomoc

Opatření, která ve čtvrtek zveřejní ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), by se mohla znovu dotknout i restaurací a hospod. Toho se však bojí restauratéři. Majitel známého podniku Červený jelen Luboš Kastner dokonce Prymulovi napsal, aby zvážil, zda je nutné omezit zavírací dobu restaurací. Místo toho apeluje na ministra, aby zvolil jiné řešení.