reklama

První dny po omezení provozní doby barů: Přicházíme o třetinu tržeb, tvrdí majitelé

Bary a restaurace za sebou mají první víkend, kdy musely podle opatření ministerstva zdravotnictví zavřít už ve 22 hodin. Podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků to znamená pro většinu restauračních zařízení ztrátu až 30 procent z denních tržeb. Redakce CNN Prima NEWS navštívila jeden z pražských podniků.

reklama

Tento bar bývá za normálních „nekoronavirových“ okolností v sedm hodin večer zcela zaplněný. Vinou nastalé situace je však ve stejnou dobu obsazený pouze z jedné třetiny. „Já sem chodím jen takto vpodvečer, takže mě to nijak neomezuje, abych pravdu řekl,“ uvedl jeden z hostů podniku.

Podle jiného konzumenta dřívější „zavíračka“ nijak nepomůže tomu, aby se onemocnění COVID-19 přestalo šířit. „Myslím si, že vůbec ne. Je to úplně zbytečné. Je jedno, jestli se zavře v 10 večer, nebo v 11.“

Výčepní z této restaurace potvrzuje, že počet návštěvníků poslední dobou výrazně klesl. „Ale za to asi nemůže ta jedna hodina,“ zhodnotil. Hostů je prý oproti běžné situaci přibližně o polovinu míň. V podniku se za jednu hodinu načepuje 150 piv, proto by případné další omezení provozu mohlo mít ještě výraznější dopad na tržby.

V tuto chvíli nelze při vysokém tempu šíření koronaviru odhadnout, jak dlouho bude zavírací doba do 22 hodin platná. Oficiálně má trvat po dobu dvou týdnů.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na svém twitterovém účtu zaútočil na hnutí STAN. Podle Kalouska poslední volební model ukazuje, že by Starostové a nezávislí vytvořili vládu s hnutím ANO. S tím ale nesouhlasí jejich šéf Vít Rakušan, který Kalouskův komentář označil za lež. Hnutí STAN přitom ještě v minulém volebním období působilo v Poslanecké sněmovně ve společném klubu s TOP 09.

Zahraničí

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Steve Gallant je odsouzený vrah, který se v listopadu 2019 zapsal do povědomí také jako hrdina. Při útoku na London Bridge se totiž s klem narvala jednorohého v ruce postavil do cesty teroristovi Usmanu Khanovi, který tehdy na mostě zavraždil dva lidi. Gallant tak pomohl zachránit další lidské životy. Nyní se může díky svému činu podívat o deset měsíců dřív na svobodu, píše server The Guardian.

reklama
Za úterý přibylo v Česku do večera 6814 nových případů. V pondělí zemřelo 89 nakažených
Prymula: Opatření nejsou účinná. Vrchol přijde 11. listopadu, musíme přitvrdit
Posilovna v Polsku se registrovala jako církev. Snaží se tak vyhnout uzavření
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama