CNN Prima News zdarma

zdarma

Výpis příspěvků ke štítku „zdarma“

Jak je to s gripeny zdarma? Černochová jednala se švédským ministrem, nabídka nezazněla

Česká republika oficiálně nedostala ze Švédska žádnou nabídku, která by se týkala bezplatného převodu stíhacích letounů Gripen, které nyní používá česká armáda a které jí Švédsko pronajímá. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Uvedla, že měla bilaterální schůzku se švédským ministrem a podobná nabídka na ní nezazněla. Domnívá se, že švédský velvyslanec svými vyjádřeními v médiích překročil svou pravomoc.

Bezplatné testování na covid bude pokračovat i po 15. lednu, potvrdilo ministerstvo

Možnost nechat se bezplatně testovat na onemocnění COVID-19 antigenními testy bude pokračovat i po 15. lednu příštího roku. Potvrdila to mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. Přesné počty testů, které byly od 16. prosince provedeny, ministerstvo ani Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) nesdělily. Podle Peterové jich byly statisíce a pozitivních z nich byla zhruba čtyři procenta.

Startuje testování na covid zdarma. Kde se nechat vyšetřit a kdy budete mít výsledky?

Antigenní testování na koronavirus bude spuštěno pro velký zájem už ve středu 16. prosince, tedy o dva dny dříve oproti původnímu termínu, a skončit by mělo 15. ledna. Testy hradí zdravotní pojišťovny. K rezervaci na odběrové místo lze využít Centrální rezervační systém, v němž si každý zájemce může zamluvit termín. Co vše k otestování potřebujete?