reklama

Zdravotnictví Prymulu nechtělo, tak očkování řídím já. Ať se mi smějí, řekl Babiš

Ministerstvo zdravotnictví podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nechtělo spolupracovat s bývalým šéfem resortu Romanem Prymulou. „Myslel jsem si, že mohl být tváří očkování, ale když ho ministerstvo nechtělo, tak to řídím já,“ řekl premiér v Partii na televizní stanici CNN Prima NEWS.

reklama

Podle předsedy vlády se musíme připravit na to, že počty hospitalizovaných s covidem ještě porostou a je možné, že se dostanou až na sedm tisíc. „V polovině ledna by mohly počty hospitalizovaných začít opět klesat. Nemůžeme veřejnosti nařídit, aby se chovala zodpovědně. Nevím, jak znásilnit všechny občany,“ řekl Babiš v Partii na televizní stanici CNN Prima NEWS, kterou moderovala Markéta Fialová.

K tématu

Sám sebe považuje premiér za krizového manažera, který dokáže řídit to, jak bude probíhat očkování v Česku. „Mám zkušenosti z krizí, jsem krizový manažer,“ uvedl Babiš, který však původně na pozici zmocněnce pro očkování počítal s bývalým šéfem resortu zdravotnictví Romanem Prymulou. „Domníval jsem se, že Prymula by mohl být tváří očkování. Ale ministerstvo zdravotnictví s ním nechtělo spolupracovat, takže to řídím já. Mohou se všichni smát, i ti, kteří nepostavili ani psí boudu,“ prohlásil předseda vlády s tím, že za očkování přijímá odpovědnost.

Registr k očkování od půlky ledna

Podle Babiše je nyní důležité, aby Evropská komise řekla, jak bude vakcíny rozdělovat. „Bylo slíbeno, že to bude podle počtu obyvatel, doufám, že to tak zůstane,“ zmínil premiér. Marketing vakcinace prý sám neřeší a ani řešit nechce. „Musíme zaočkovat všechny, kteří mají zájem. Věřím, že ostatní, co nemají zájem, to uvidí a budou mít zájem,“ je přesvědčený Andrej Babiš.

V polovině ledna bude podle jeho slov spuštěn centrální rezervační systém pro očkování, do něhož se budou moci nejdříve registrovat lidé starší 80 let, zdravotníci nebo třeba pečovatelé v domovech pro seniory. „Od 1. února se pak do očkovacího systému může přihlásit každý občan. Termín ale dostane podle priority. Kritériem bude věk nebo zdravotní stav,“ prozradil Babiš.

Přednost by měli dostat také policisté, zdravotníci nebo učitelé. „Nemám strach, že by se s pořadím na vakcinaci obchodovalo,“ doplnil premiér.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

Dvě popravy během jednoho týdne. Ve Spojených státech byla ve středu 13. ledna usmrcena vražedkyně Lisa Montgomeryová. O dva dny později dostal smrtící injekci 48letý Afroameričan Dustin Higgs, který byl odsouzen za únos a vraždu tří žen, k nimž došlo v roce 1996. Jeho advokáti poukazují na to, že skutečný vrah, jeho známý Willis Haynes, který měl na ženy ve skutečnosti střílet, trestu smrti unikl a vyvázl jen s doživotním trestem.

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
Řídili jsme nejzábavnější „traktor“ současnosti – CFMOTO Gladiator Z1000 Sport
PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama