reklama

Zdrogovaná žena ukradla auto. Před jízdou navíc pila a nesmí ani řídit

Pražským policistům se podařilo zadržet ženu, která ukradla auto. Při jejím dopadení se zjistilo, že je pod vlivem drog, před jízdou pila alkohol a navíc měla zákaz řídit. Zadržené řidičce nyní hrozí až dva roky pobytu ve vězení.

reklama

Ženu zlákalo auto, které patřilo kurýrní službě. Řidič jej totiž měl nechat s klíčky v zapalování a nastartované, tudíž ženě stačilo pouze nasednout a ujet.

Po pár hodinách na auto narazili policisté, kteří pomocí databáze zjistili, že je hlášené jako kradené. Řidičku se spolujezdcem tedy zastavili a podrobili několika testům. „Řidička nadýchala pod jednu promile alkoholu, policisté navíc zjistili, že má platnou blokaci řidičského oprávnění,“ sdělil CNN Prima NEWS policejní mluvčí Jan Rybanský. Kromě toho navíc žena podstoupila test na drogy, který vyšel pozitivní na pervitin.

Policisté tak ženu i s druhým pasažérem zadrželi. U jejího spolujezdce se nyní bude zjišťovat, zda se podílel na krádeži, či nikoliv. U ženy je situace jasnější. „Řidička je v tuto chvíli podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užití cizí věci,“ doplnil Rybanský. Obviněna by navíc mohla být i z krádeže. Nad ženou nyní visí hrozba až dvouletého pobytu za mřížemi.

K tématu

Tagy: drogy krádež kriminalita Policie řízení pod vlivem krimi zprávy zákaz řízení alkohol za volantem Auta

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama