reklama

Madeleine McCannová, která se 13 let pohřešuje, je údajně mrtvá. Policie má podezřelého

Britská dívka Madeleine McCannová, která se v roce 2007 ztratila během rodinné dovolené v Portugalsku, je nejspíše mrtvá. Nepřímo to potvrdil mluvčí německého státního zastupitelství v Braunschweigu. Tamní policisté nyní podezírají z vraždy jistého Christiana B. (43), který si první trest za znásilnění dítěte odseděl už před pětadvaceti lety.

reklama

Dívka se ztratila 3. května 2007 během toho, co se šli její rodiče navečeřet s přáteli na terasu hotelového pokoje v portugalském Praia da Luz. Od té doby Madeleine nikdo neviděl. Po třinácti letech německá policie objevila nové nepřímé důkazy, které nasvědčují tomu, že jistý Christian B. mladou Britku zavraždil. Na obvinění toho mají vyšetřovatelé ale málo.

Podezřelý byl v době únosu nedaleko

„V souvislosti se zmizením britské dívky Madeleine Beth McCannové vyšetřují státní zástupci Braunschweigu 43letého německého občana pro podezření z vraždy. Z toho lze odvodit, že dívka je mrtvá,“ uvedl tiskový mluvčí prokurátora v Braunschweigu Hans Christian Wolters.

K tématu

Jaké jsou tedy nepřímé důkazy? Christian B. bydlel v době únosu jen dva kilometry od Praia de Luz. To lze potvrdit, protože v den ztracení holčičky použil nedaleko portugalského komplexu mobilní telefon. O necelých 24 hodin poté odhlásil v Portugalsku svůj automobil. V neprospěch podezřelého hraje také fakt, že už byl za zneužívání dětí v minulosti odsouzen. Momentálně sedí ve vězení za znásilnění dvaasedmdesátileté Američanky, čehož se dopustil shodou okolností také v letovisku Praia de Luz.

Nejsilnější stopou je ale text, který napsal Christian B. kamarádovi v roce 2013. V něm stojí, že by chtěl chytit něco malého a používat to celé dny. Když známý namítl, že to je nebezpečné, odpověděl Christian B., že by poté zničil důkazy.

Rodina žádá o pomoc kohokoliv

V souvislosti s nejnovějším vyšetřováním se na veřejnost obrátila nejen německá, britská a portugalská policie, ale také rodina. „Prosíme kohokoliv, kdo by mohl vědět podrobnosti o jeho pohybu v té době, ať nám pomůže vyplnit bílá místa,“ řekl mluvčí rodiny McCannových Clarence Mitchell.

Christiana B. navíc podezřívají německé úřady i z únosu pětileté Ingy Gehrickové. Ta se ztratila 2. května roku 2015 ve spolkové republice Sasko-Anhaltsko.

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Monika Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama