reklama

Ze zahrad u Prahy záhadně mizí psi. Zloděj je láká na kosti, jednou žádal výkupné

Policisté řeší v okrese Praha-západ zvláštní případ. Lidem se tam totiž začali ztrácet psi ze zahrad. V jednom případě dokonce pachatel požadoval po majiteli za psa výkupné. Měl ale smůlu, při krádeži ho natočily kamery a policisté díky tomu mají jasný důkaz.

reklama

Desetiletá fenka z Prahy prodělala rakovinu, přejelo ji auto a její poslední zážitek taky nebyl příjemný. „Zjistili jsme, že nám pejsek chybí. Hledali jsme ho asi den, ale pak se našlo video, na kterém je cizí člověk, který psa něčím nakrmí, dá si ho na vodítko a odejde s ním,“ popsal majitel uneseného psa Pavel Niedoba.

K tématu

Po nějaké době přišla SMS zpráva ve znění: „Dobrý den, mám vašeho psa. Moje dítě je vážně nemocné, bez operace v zahraničí zemře, nemám jinou možnost než to řešit takto.“ Za vrácení fenky požadoval anonym téměř půl milionu v kryptoměně.

Únosce poslal i fotku psa s hrozbou, že pokud peníze nepřijdou, zvíře už nikdy nikdo neuvidí. „My jsme to nezaplatili a asi po třech dnech potom nám zavolali z útulku z Troji, že se pes našel,“ doplnil majitel fenky.

Podobný případ se přitom stal jen pár stovek metrů od domu pana Niedoby. I tentokrát zmizel pes ze zahrady. „Asi dva měsíce předtím jsem našla poházené kosti po zahradě,“ uvedla majitelka dalšího ztraceného psa Michaela Zlatá.

Vypadá to tak, že se na krádež někdo připravoval, jenomže žádost o výkupné nikdy nepřišla. „Policisté z obvodního oddělení Libčice se v současné době zabývají dvěma krádežemi psů, ale protože oba případy jsou na počátku prověřování, bližší informace poskytovat nebudeme,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová.

K tématu

Je ale možné, že se budou muset policisté zabývat větším množstvím ukradených psů. Redakci se totiž ozvala žena, které se ztratila fena za podobných okolností. „Nacházeli jsme na zahradě kosti, nejdřív byly naházené na zahradě a pak těsně u plotu, takže Joy se naučila trhat plot,“ popsala Dagmar Zabloudilová.

I tato fenka nakonec zmizela a k majitelce se zatím nevrátila. Obě ženy, které přišly o psy, se před týdnem sešly. „Seděly jsme, vyprávěly jsme, co jak, a najednou náš druhý pes přišel s obrovskou kostí, chvíli tam na někoho vrčel za plotem a my jsme si obě říkaly, co to je. Takže máme strach,“ dodala Zabloudilová.

Možná pomůžete záhadný případ zmizelých psů vyřešit právě vy. Pokud jste je někde viděli, nebo jste si v okolí na Praze-západ všimli něčeho podezřelého, vytočte naši krimilinku 603 299 700.

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje

Na svátek 28. října se v Praze uskuteční další demonstrace. Organizátoři „Manifestace za svobodu a pravdu“ chtějí protestovat proti vládním opatřením, ale neplánují se omezovat nařízenými pravidly o rozestupech a maximální účasti sta lidí. Jeden z organizátorů, ekonom Luděk Tesař, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS potvrdil své obavy z provokatérů a mluvil také o údajném vyhrožování ze strany magistrátu.

reklama
ŽIVĚ Finální střet Trumpa a Bidena: Sledujte dabovanou debatu i on-line reportáž
Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem
Kotleba měl pozitivní test. Jak je to možné, když tvrdí, že covid není? ptá se Matovič
Vláda jedná chaoticky. Působení Hřiba v Praze je hrůzostrašné, nešetřil Klaus kritikou
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Ve čtvrtek přibylo zatím 7511 případů nákazy. Za jediný den zemřelo 108 lidí s covidem
Další články
reklama
reklama