reklama

Šest štěňat někdo vyhodil u silnice, přežila jen dvě. Policie hledá bezcitného majitele

Otřesným případem lidské bezohlednosti se zabývají středočeští kriminalisté. Neznámý pachatel vyhodil v obci Tmaň do příkopu u silnice šest štěňat. Jen velkou náhodou si jich všimli dva běžci. Snažili se je zachránit, ale čtyřem z nich už nebylo pomoci. Policisté teď po pachateli pátrají a žádají o pomoc veřejnost.

reklama

Hodně těžký start do života mají za sebou dvě štěňata z Berounska. Přežila jen zázrakem, jejich čtyři sourozenci takové štěstí neměli. Šestici chlupatých kuliček někdo bezcitně pohodil do příkopu u silnice a nechal je tam pomalu umírat.

K tématu

Štěňat si všimli dva kolemjdoucí, což aspoň některým z nich zachránilo život. „Byli jsme si zaběhat, a když jsme běželi dolů se napít, tak jsme slyšeli u brány kvičet psy v té škarpě, v kopřivách,“ popsal Jan Čeněk, který spolu s kamarádem zvířata našel.

„Když jsme je našli, tak zvraceli, vypadalo to na známky otrávení, nebylo to vůbec dobré, nevěřili jsme vůbec, že přežijí,“ doplnil Lukáš Strnad.

Pejsci nakonec skončili v útulku. Jeden z nich, kluk Sebastian, už má dokonce nového majitele. Jeho sestra Bela si ještě bude muset na nový domov chvíli počkat, je po náročné operaci střev. I přesto, že se její zdravotní stav každý den zlepšuje, ještě nemá na 100 procent vyhráno.

„Fenku si budeme muset bohužel ještě tak dva tři měsíce ohlídat. Kdyby byl zájemce, který je ochotný investovat do veteriny, která stojí opravdu hodně peněz, a musel by ji neustále hlídat a mít ji na očích, tak by mohla jít do adopce,“ poznamenala majitelka útulku Jan Kuzniková.

Policie pátrá po pachateli

Policie případ vyšetřuje jako trestný čin týrání zvířat. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí ten nejpřísnější možný trest – až šestiletý pobyt za mřížemi. Dosud se ale policistům nepodařilo toho, kdo se štěňat tímto nelidským způsobem zbavil, vypátrat.

K tématu

„Prosíme občany, kteří mají nějaké poznatky k tomuto pachateli nebo v inkriminovanou dobu projížděli tímto místem, aby svým svědectvím pomohli objasnit tento trestný čin,“ požádala policejní mluvčí Michaela Nováková.

Už na chování pejsků je vidět, že to neměli zatím v životě jednoduché a že je původní majitel zřejmě trápil. „Jsou to hodně nervózní pejsci, kteří štěkají a kňučí víc než normální štěňata, a problém je, že všechno venku snědí. Tady je to vyloženě boj o jídlo, který je extrémní,“ vysvětlila Kuzniková.

Nálezci nemohli uvěřit tomu, že se někdo může takhle zachovat. Jsou ale rádi, že se jim podařilo aspoň dvě štěňata zachránit. „Je to svinstvo, ti lidi by si měli uvědomit, že tohle se dá řešit jinak, ne takovým extrémním případem,“ prohlásil Lukáš Strnad. „Kdyby se to dohledalo a toho viníka našli, tak ať ho potrestají,“ dodal Jan Čeněk.

Teď už to vypadá, že mají Sebastian s Belou to nejhorší za sebou a snad je čeká pohodový psí život.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama