reklama

Šest štěňat někdo vyhodil u silnice, přežila jen dvě. Policie hledá bezcitného majitele

Otřesným případem lidské bezohlednosti se zabývají středočeští kriminalisté. Neznámý pachatel vyhodil v obci Tmaň do příkopu u silnice šest štěňat. Jen velkou náhodou si jich všimli dva běžci. Snažili se je zachránit, ale čtyřem z nich už nebylo pomoci. Policisté teď po pachateli pátrají a žádají o pomoc veřejnost.

reklama

Hodně těžký start do života mají za sebou dvě štěňata z Berounska. Přežila jen zázrakem, jejich čtyři sourozenci takové štěstí neměli. Šestici chlupatých kuliček někdo bezcitně pohodil do příkopu u silnice a nechal je tam pomalu umírat.

Štěňat si všimli dva kolemjdoucí, což aspoň některým z nich zachránilo život. „Byli jsme si zaběhat, a když jsme běželi dolů se napít, tak jsme slyšeli u brány kvičet psy v té škarpě, v kopřivách,“ popsal Jan Čeněk, který spolu s kamarádem zvířata našel.

„Když jsme je našli, tak zvraceli, vypadalo to na známky otrávení, nebylo to vůbec dobré, nevěřili jsme vůbec, že přežijí,“ doplnil Lukáš Strnad.

Pejsci nakonec skončili v útulku. Jeden z nich, kluk Sebastian, už má dokonce nového majitele. Jeho sestra Bela si ještě bude muset na nový domov chvíli počkat, je po náročné operaci střev. I přesto, že se její zdravotní stav každý den zlepšuje, ještě nemá na 100 procent vyhráno.

„Fenku si budeme muset bohužel ještě tak dva tři měsíce ohlídat. Kdyby byl zájemce, který je ochotný investovat do veteriny, která stojí opravdu hodně peněz, a musel by ji neustále hlídat a mít ji na očích, tak by mohla jít do adopce,“ poznamenala majitelka útulku Jan Kuzniková.

Policie pátrá po pachateli

Policie případ vyšetřuje jako trestný čin týrání zvířat. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí ten nejpřísnější možný trest – až šestiletý pobyt za mřížemi. Dosud se ale policistům nepodařilo toho, kdo se štěňat tímto nelidským způsobem zbavil, vypátrat.

„Prosíme občany, kteří mají nějaké poznatky k tomuto pachateli nebo v inkriminovanou dobu projížděli tímto místem, aby svým svědectvím pomohli objasnit tento trestný čin,“ požádala policejní mluvčí Michaela Nováková.

Už na chování pejsků je vidět, že to neměli zatím v životě jednoduché a že je původní majitel zřejmě trápil. „Jsou to hodně nervózní pejsci, kteří štěkají a kňučí víc než normální štěňata, a problém je, že všechno venku snědí. Tady je to vyloženě boj o jídlo, který je extrémní,“ vysvětlila Kuzniková.

Nálezci nemohli uvěřit tomu, že se někdo může takhle zachovat. Jsou ale rádi, že se jim podařilo aspoň dvě štěňata zachránit. „Je to svinstvo, ti lidi by si měli uvědomit, že tohle se dá řešit jinak, ne takovým extrémním případem,“ prohlásil Lukáš Strnad. „Kdyby se to dohledalo a toho viníka našli, tak ať ho potrestají,“ dodal Jan Čeněk.

Teď už to vypadá, že mají Sebastian s Belou to nejhorší za sebou a snad je čeká pohodový psí život.

Tagy:

Hlavní zprávy

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny
Požáry

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny

Zranění po čtvrtečním ranním výbuchu v bytovém domě na okraji Liberce s následným požárem utrpělo deset lidí, mezi nimi i děti. Zranění jedné ženy je vážné, s popáleninami ji vrtulník přepravil do vinohradské nemocnice v Praze. V třípatrovém domě v Kateřinské ulici bylo v době výbuchu 15 lidí. Příčina a výše škod se bude teprve zjišťovat. Řekli to mluvčí záchranné služby a hasičů. Regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský na webu policie uvedl, že přijali oznámení o možném výbuchu propanbutanové lahve.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama