reklama

Ze zákazu návštěv v nemocnicích existují výjimky. Jinde je omezují, i když nemusí

Pacienti pražských nemocnic se opět dostávají do nevítané izolace. Rostoucí počet nakažených COVID-19 se stal důvodem k zákazu návštěv. Existují z něj ale výjimky. Redakce CNN Prima NEWS pátrala i po tom, jak je to v jiných městech.

reklama

Silvie, maminka roční Emmy, která už bezmála týden leží s popáleninami v nemocnici, za svou dcerou smí. „Polila se doma čajem. Nedokážu si představit, že bych nemohla s dcerou být. To vůbec,“ popsala Silvie.

Dětská JIP na klinice popálenin v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) je ale naštěstí jedním z míst, kam za dětmi doprovod smí. A to i poté, co se v pátek v 18:00 pro návštěvy nemocnice, stejně jako sociální zařízení, uzavřely.

K tématu

Na území Prahy jsou pak z rozhodnutí hygieniků ale ještě i další výjimky, kam návštěvy a doprovod smí. „Je to přítomnost třetí osoby u porodu za dodržení přísných podmínek stanovených hygienou,“ uvedla zastupující mluvčí Fakultní nemocnice Motol Jana Merxbauerová. „Zůstává možnost navštívit pacienty v terminálním stadiu nemoci na všech odděleních,“ doplnil ředitel FNKV Petr Arenberger.

Omezení, kdo a koho může v nemocnici navštívit, se liší kraj od kraje. Krajské nemocnice v Jihomoravském kraji se pro návštěvy uzavřou v pondělí. Ve Fakultní nemocnici Brno ale zůstávají i nadále dva návštěvní dny – neděle a středa. „Ta návštěva je omezená na 15 minut a každému návštěvníkovi je měřena teplota,“ informoval mluvčí FN Brno Pavel Žára.

V plzeňské fakultní nemocnici jsou návštěvy omezeny na několika odděleních. Patří mezi ně geriatrie, onkologie nebo plicní klinika. Plošný zákaz nemocnice do budoucna nechystá.

A liší se i čísla hospitalizovaných s koronavirem v jednotlivých nemocnicích. Obecně se ale počet pacientů, kteří potřebují kvůli nemoci COVID-19 nemocniční péči, v Česku stále zvyšuje.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama