reklama

Zeman: Hyeny, co odmítají nouzový stav, posílají tisíce na smrt. Měl by platit do jara

Prezident Miloš Zeman se v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS tvrdě pustil do opozice. Podle něj pouze kritizuje a nepřichází s konkrétními návrhy, jak koronavirovou krizi řešit. Vlády se zastal také v nutnosti prodloužit nouzový stav, ideálně až do března či května. Kdo prodloužení odmítá, posílá tisíce lidí na smrt, zdůraznil prezident.

reklama

„Chtěl bych vládě poděkovat za jejich práci. Samozřejmě, že bych chtěl poděkovat všem zdravotníkům, policistům... Nechci naopak poděkovat těm, co stojí opodál, kdo jenom poštěkávají a kritizují. Víte, o kom mluvím. O opozici, o médiích, především o Bakalových médiích. A také o takzvaných hejtrech na sociálních sítích,“ uvedl prezident.

Přestože se mu nelíbí chaotické rozhodování vlády, neměla by ji opozice kritizovat, nemá-li vlastní alternativu. „Něco jiného je kritika, když přijdete se svojí pozitivní alternativou. Něco jiného je kritika, že to dělají blbě, ale nic víc. Ta je hloupá a zbytečná,“ řekl. „Vláda by samozřejmě měla přijmout jakýkoliv konkrétní a pozitivní návrh. Těch je poměrně málo,“ dodal.

Nouzový stav do března či do května

S vládou také souhlasí v nutnosti prodloužit nouzový stav. „Jsou věci, které se dají dělat jenom za nouzového stavu. Kdybych neprodloužení k něčemu přirovnal, tak je to něco jako rozvolnění. Zase vyletí křivka nákazy a poroste počet mrtvých,“ vysvětlil Zeman.

Nouzový stav by podle něj mohl trvat klidně až do května. „Nejsem odborník, odborníky pouze poslouchám, ale v podstatě se mluví o tom, že by to mělo být do března nebo do května,“ řekl prezident.

Tvrdě se opřel do opozice, která si prodloužení nouzového stavu nepřeje. „Pokládám ty, co to odmítají, za politické hyeny, které zcela vědomě posílají na smrt tisíce, jenom aby si u některých živých zvedli popularitu,“ uvedl Zeman.

ČSSD nemá kam odejít

Prezident okomentoval také rostoucí napětí ve vládě, kdy ČSSD vyhrožuje, že by mohla koaliční projekt opustit. Podle Zemana to souvisí s volbami. „Jeden ze základních politologických principů zní, že když se blíží volby, roste nenávist i mezi přáteli, natož mezi nepřáteli. Největší nepřítel je koaliční partner. Stejné tříštění sil existuje i v opozičních blocích,“ řekl. „Odejít znamená odejít někam. Nedovedu si představit příjemné místo, kde by sociální demokracie mohla trávit svůj čas mimo vládu,“ dodal.

Rozhovor Terezie Tománkové s Milošem Zemanem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy:
Z Prahy do Ostravy po D1? Ještě dlouho ne. Dostavba posledního úseku se opět zpožďuje
Doprava

Z Prahy do Ostravy po D1? Ještě dlouho ne. Dostavba posledního úseku se opět zpožďuje

Nejstarší česká dálnice čeká dlouhé dekády na své dokončení. Přestože zbývá dostavět pouhých 10 kilometrů D1 kolem Přerova, řidiči se z Prahy do Ostravy po celé její délce jen tak nesvezou. Krajský úřad Olomouckého kraje totiž rozhodl, že stavební povolení pro některé malé objekty související s touto stavbou nemůže řešit přerovský magistrát, ale on sám. A to znamená další zdržení.

Barák lítal, popisuje rodina Krpálkův triumf. Někdo místo zápasů klikoval na silnici
OH 2021

Barák lítal, popisuje rodina Krpálkův triumf. Někdo místo zápasů klikoval na silnici

V současnosti jsou Jezdovice asi nejšťastnější obcí v Česku. Ve vesničce na Jihlavsku s necelými 250 obyvateli totiž vyrůstal čerstvě dvojnásobný olympijský šampion judista Lukáš Krpálek. Triumf v Tokiu prožívali jeho příbuzní a kamarádi různě. Někteří rozhodující duely netrpělivě sledovali, jiní se na zápolení o medaile nemohli koukat, tak dělali kliky. Jedno je ale jasné. Druhé zlato 31letého sympaťáka se bude zapíjet hned několikrát.

Babiš mladší se Kalouskovi omluvil za otcovy urážky. Půjdou spolu na pivo

Protože se bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) omluvy od premiéra Andreje Babiše (ANO) nedomohl ani soudní cestou, rozhodl se vzít pokoru do svých rukou Babišův syn. Ten už někdejšímu ministrovi financí omluvu za „ožralu“, „zloděje zlodějského“ a další hanlivé výroky, které padly z úst jeho otce, napsal. Zároveň junior pozval Kalouska na pivo. Expředseda TOP 09 na nápad kývl.

Synové, manžel, táta, kocouři a psi. Jsem obklopena samci, říká šéfka Trikolóry

Zuzana Majerová Zahradníková neměla jednoduchý nástup do čela hnutí Trikolóra. Nevadilo jí být ve stínu Václava Klause mladšího, když se ale dostala do vedení hnutí, ne všichni se s ní dokázali ztotožnit a musela ustát okopávání kotníků. I v soukromí je obklopena muži – doma má manžela, otce, syny, dva psy a čtyři kocoury, řekla ve speciálním vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Manžel šéfky Trikolóry: Jsem vášnivý cyklista, Zuzka má ale moc dioptrií. Skončila i v díře

Jan Majer má pro svou ženu a předsedkyni Trikolóry hlavně slova chvály. Zuzana Majerová Zahradníková se podle něj umí obětovat i pro jeho koníčky – sám je vášnivý cyklista a spolu jezdili na kole. Protože má ale jeho manželka hodně dioptrií, jednou skončila i v díře. O svém muži mluví pochvalně i poslankyně. Ta se těší, až se po volbách sbalí a pojedou si vyčistit hlavu do hor, řekla šéfka hnutí ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

reklama