reklama

Zeman: Hyeny, co odmítají nouzový stav, posílají tisíce na smrt. Měl by platit do jara

Prezident Miloš Zeman se v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS tvrdě pustil do opozice. Podle něj pouze kritizuje a nepřichází s konkrétními návrhy, jak koronavirovou krizi řešit. Vlády se zastal také v nutnosti prodloužit nouzový stav, ideálně až do března či května. Kdo prodloužení odmítá, posílá tisíce lidí na smrt, zdůraznil prezident.

reklama

„Chtěl bych vládě poděkovat za jejich práci. Samozřejmě, že bych chtěl poděkovat všem zdravotníkům, policistům... Nechci naopak poděkovat těm, co stojí opodál, kdo jenom poštěkávají a kritizují. Víte, o kom mluvím. O opozici, o médiích, především o Bakalových médiích. A také o takzvaných hejtrech na sociálních sítích,“ uvedl prezident.

K tématu

Přestože se mu nelíbí chaotické rozhodování vlády, neměla by ji opozice kritizovat, nemá-li vlastní alternativu. „Něco jiného je kritika, když přijdete se svojí pozitivní alternativou. Něco jiného je kritika, že to dělají blbě, ale nic víc. Ta je hloupá a zbytečná,“ řekl. „Vláda by samozřejmě měla přijmout jakýkoliv konkrétní a pozitivní návrh. Těch je poměrně málo,“ dodal.

Nouzový stav do března či do května

S vládou také souhlasí v nutnosti prodloužit nouzový stav. „Jsou věci, které se dají dělat jenom za nouzového stavu. Kdybych neprodloužení k něčemu přirovnal, tak je to něco jako rozvolnění. Zase vyletí křivka nákazy a poroste počet mrtvých,“ vysvětlil Zeman.

Nouzový stav by podle něj mohl trvat klidně až do května. „Nejsem odborník, odborníky pouze poslouchám, ale v podstatě se mluví o tom, že by to mělo být do března nebo do května,“ řekl prezident.

Tvrdě se opřel do opozice, která si prodloužení nouzového stavu nepřeje. „Pokládám ty, co to odmítají, za politické hyeny, které zcela vědomě posílají na smrt tisíce, jenom aby si u některých živých zvedli popularitu,“ uvedl Zeman.

ČSSD nemá kam odejít

Prezident okomentoval také rostoucí napětí ve vládě, kdy ČSSD vyhrožuje, že by mohla koaliční projekt opustit. Podle Zemana to souvisí s volbami. „Jeden ze základních politologických principů zní, že když se blíží volby, roste nenávist i mezi přáteli, natož mezi nepřáteli. Největší nepřítel je koaliční partner. Stejné tříštění sil existuje i v opozičních blocích,“ řekl. „Odejít znamená odejít někam. Nedovedu si představit příjemné místo, kde by sociální demokracie mohla trávit svůj čas mimo vládu,“ dodal.

Rozhovor Terezie Tománkové s Milošem Zemanem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Tagy: Miloš Zeman opozice nouzový stav ČSSD nouzový stav v ČR Partie Terezie Tománkové vláda koronavirus

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Koronavirus

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty

Počty žáků s pozitivním antigenním testem stoupnou, očekává epidemiolog Petr Smejkal, který vede Mezioborovou skupinu pro epidemické situace (MeSES) při ministerstvu zdravotnictví. V rozhovoru na rádiu Frekvence 1 odhadl, že by se studenti středních škol mohli vrátit do lavic v květnu. V červnu by se mohly otevřít restaurační zahrádky, venkovní koncerty a sporty.

Elon Musk na Měsíci. NASA si pro příští let vybrala lunární modul SpaceX
Arenberger zamázl koncerty s PCR testy v Lucerně. Vrchol drzosti, zlobí se organizátor
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Už žádné ignorování odborníků, vyzývá vládu imunolog Hořejší. Situace prý vypadá nadějně
Další články
reklama
reklama