reklama

Zeman: Nechám se očkovat, ale nebudu dělat žádnou šaškárnu před televizními kamerami

Prezident Miloš Zeman se nechá očkovat na koronavirus, nechystá se to však spojit s „šaškárnami s televizními kamerami“, řekl v Partii Terezie Tománkové. Preferoval by ale takovou vakcínu, u níž by stačila pouze jedna dávka, jelikož má strach z jehel. Věří, že jeho očkování může podpořit důvěru veřejnosti k vakcinaci. Kritizoval také kampaň ministerstva zdravotnictví, která má lidi přesvědčit o potřebě očkování.

reklama

Prezident také uvedl, že se nechá očkovat až společně s běžnými občany, tedy po zdravotnících. „Nechám se sice očkovat, ale nebudu dělat žádnou šaškárnu s televizními kamerami. Počkám si, až projde první vlna, to jsou zdravotníci, a druhá vlna, to jsou pracovníci záchranného integrovaného systému. Zařadím se mezi ostatní občany,“ uvedl Zeman v Partii. Preferoval by však takovou vakcínu, u které by stačila jedna dávka. „Chtěl bych se ušetřit jednoho píchnutí,“ vysvětlil s tím, že má strach z jehel.

Jeho očkování by mělo také namotivovat občany, aby se vakcinace nebáli. „Když se lidé dozvědí, že se prezident republiky nechal očkovat, je to důležité. Není důležité, abych si tady obnažoval rameno a nechal se očkovat před kamerami. Můj celoživotní strach z jehly sice neznamená, že se nenechám očkovat, ale nebudu z toho dělat televizní show,“ dodal.

Pitomý inzerát ministerstva zdravotnictví

Zeman se v souvislosti s očkováním pustil také do ministerstva zdravotnictví, které podle něj nezvládlo vakcinaci dobře propagovat. „Nevím, jestli jste viděla extrémně pitomý inzerát ministerstva zdravotnictví. Tam je ta jehla. Chcete-li přesvědčit naše občany, aby se nechali očkovat, musíte volit rozumnou strategii, ne tuhle pitomost,“ řekl moderátorce Terezii Tománkové.

Zároveň uvedl, že potřebné množství vakcíny do České republiky přijde. Problém však vidí spíše v nepřipravenosti očkovacích center. „Není problém s vakcínou, ta přijde. Problém je s očkovacími centry. Ta dosud nejsou připravena a je to chyba,“ uvedl.

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula nedávno odmítl nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO) a nebude vládním zmocněncem pro očkování proti koronaviru, což Zemana mrzí. Podle něj by bylo důležité, aby očkování řídil jeden člověk, ideálně právě vakcinolog.

„Jsou-li dvě centra takto důležité operace, je to špatně. Jestliže to má být centrum vakcinace, ať je v čele vakcinolog. My si občas hrajeme na to, že do odborného referátu dáme člověka, který o té problematice vůbec nic neví. Bohužel mám takový dojem, že i toto je současný stav,“ řekl Zeman.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách
Zdravotnictví

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama