reklama

Zeman: Nechám se očkovat, ale nebudu dělat žádnou šaškárnu před televizními kamerami

Prezident Miloš Zeman se nechá očkovat na koronavirus, nechystá se to však spojit s „šaškárnami s televizními kamerami“, řekl v Partii Terezie Tománkové. Preferoval by ale takovou vakcínu, u níž by stačila pouze jedna dávka, jelikož má strach z jehel. Věří, že jeho očkování může podpořit důvěru veřejnosti k vakcinaci. Kritizoval také kampaň ministerstva zdravotnictví, která má lidi přesvědčit o potřebě očkování.

reklama

Prezident také uvedl, že se nechá očkovat až společně s běžnými občany, tedy po zdravotnících. „Nechám se sice očkovat, ale nebudu dělat žádnou šaškárnu s televizními kamerami. Počkám si, až projde první vlna, to jsou zdravotníci, a druhá vlna, to jsou pracovníci záchranného integrovaného systému. Zařadím se mezi ostatní občany,“ uvedl Zeman v Partii. Preferoval by však takovou vakcínu, u které by stačila jedna dávka. „Chtěl bych se ušetřit jednoho píchnutí,“ vysvětlil s tím, že má strach z jehel.

Jeho očkování by mělo také namotivovat občany, aby se vakcinace nebáli. „Když se lidé dozvědí, že se prezident republiky nechal očkovat, je to důležité. Není důležité, abych si tady obnažoval rameno a nechal se očkovat před kamerami. Můj celoživotní strach z jehly sice neznamená, že se nenechám očkovat, ale nebudu z toho dělat televizní show,“ dodal.

K tématu

Pitomý inzerát ministerstva zdravotnictví

Zeman se v souvislosti s očkováním pustil také do ministerstva zdravotnictví, které podle něj nezvládlo vakcinaci dobře propagovat. „Nevím, jestli jste viděla extrémně pitomý inzerát ministerstva zdravotnictví. Tam je ta jehla. Chcete-li přesvědčit naše občany, aby se nechali očkovat, musíte volit rozumnou strategii, ne tuhle pitomost,“ řekl moderátorce Terezii Tománkové.

Zároveň uvedl, že potřebné množství vakcíny do České republiky přijde. Problém však vidí spíše v nepřipravenosti očkovacích center. „Není problém s vakcínou, ta přijde. Problém je s očkovacími centry. Ta dosud nejsou připravena a je to chyba,“ uvedl.

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula nedávno odmítl nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO) a nebude vládním zmocněncem pro očkování proti koronaviru, což Zemana mrzí. Podle něj by bylo důležité, aby očkování řídil jeden člověk, ideálně právě vakcinolog.

„Jsou-li dvě centra takto důležité operace, je to špatně. Jestliže to má být centrum vakcinace, ať je v čele vakcinolog. My si občas hrajeme na to, že do odborného referátu dáme člověka, který o té problematice vůbec nic neví. Bohužel mám takový dojem, že i toto je současný stav,“ řekl Zeman.

K tématu

Tagy: prezident očkování Miloš Zeman vakcína Partie Terezie Tománkové

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Požáry

V Nymburku hořela budova bývalé výtopny. Kvůli požáru nejezdí vlaky

V Nymburku hořela budova bývalé výtopny. Kvůli požáru nejezdí vlaky

  • Aktualizováno

V Nymburku ve středu večer hořela budova bývalé výtopny, provoz na železnici je zastaven. Hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř možných. Nikdo není zraněný. Požár dostali hasiči ve 21 hodin pod kontrolu, informoval mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Provoz vlaků by se měl obnovit kolem 22. hodiny.

Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Někdo tady lže. O rošádě věděl Zaorálek měsíc, tvrdí Hamáček. Šéf kultury to popírá
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Nárok na peníze od státu ztratily tisíce lidí. O ošetřovné přišli hasiči i policisté
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Hamáček odletí do Moskvy vyjednávat o Sputniku. Od Dánska chce koupit AstraZenecu
Další články
reklama
reklama