reklama

Zeman: Nechám se očkovat, ale nebudu dělat žádnou šaškárnu před televizními kamerami

Prezident Miloš Zeman se nechá očkovat na koronavirus, nechystá se to však spojit s „šaškárnami s televizními kamerami“, řekl v Partii Terezie Tománkové. Preferoval by ale takovou vakcínu, u níž by stačila pouze jedna dávka, jelikož má strach z jehel. Věří, že jeho očkování může podpořit důvěru veřejnosti k vakcinaci. Kritizoval také kampaň ministerstva zdravotnictví, která má lidi přesvědčit o potřebě očkování.

reklama

Prezident také uvedl, že se nechá očkovat až společně s běžnými občany, tedy po zdravotnících. „Nechám se sice očkovat, ale nebudu dělat žádnou šaškárnu s televizními kamerami. Počkám si, až projde první vlna, to jsou zdravotníci, a druhá vlna, to jsou pracovníci záchranného integrovaného systému. Zařadím se mezi ostatní občany,“ uvedl Zeman v Partii. Preferoval by však takovou vakcínu, u které by stačila jedna dávka. „Chtěl bych se ušetřit jednoho píchnutí,“ vysvětlil s tím, že má strach z jehel.

Jeho očkování by mělo také namotivovat občany, aby se vakcinace nebáli. „Když se lidé dozvědí, že se prezident republiky nechal očkovat, je to důležité. Není důležité, abych si tady obnažoval rameno a nechal se očkovat před kamerami. Můj celoživotní strach z jehly sice neznamená, že se nenechám očkovat, ale nebudu z toho dělat televizní show,“ dodal.

K tématu

Pitomý inzerát ministerstva zdravotnictví

Zeman se v souvislosti s očkováním pustil také do ministerstva zdravotnictví, které podle něj nezvládlo vakcinaci dobře propagovat. „Nevím, jestli jste viděla extrémně pitomý inzerát ministerstva zdravotnictví. Tam je ta jehla. Chcete-li přesvědčit naše občany, aby se nechali očkovat, musíte volit rozumnou strategii, ne tuhle pitomost,“ řekl moderátorce Terezii Tománkové.

Zároveň uvedl, že potřebné množství vakcíny do České republiky přijde. Problém však vidí spíše v nepřipravenosti očkovacích center. „Není problém s vakcínou, ta přijde. Problém je s očkovacími centry. Ta dosud nejsou připravena a je to chyba,“ uvedl.

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula nedávno odmítl nabídku premiéra Andreje Babiše (ANO) a nebude vládním zmocněncem pro očkování proti koronaviru, což Zemana mrzí. Podle něj by bylo důležité, aby očkování řídil jeden člověk, ideálně právě vakcinolog.

„Jsou-li dvě centra takto důležité operace, je to špatně. Jestliže to má být centrum vakcinace, ať je v čele vakcinolog. My si občas hrajeme na to, že do odborného referátu dáme člověka, který o té problematice vůbec nic neví. Bohužel mám takový dojem, že i toto je současný stav,“ řekl Zeman.

K tématu

Tagy: prezident očkování Miloš Zeman vakcína Partie Terezie Tománkové

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Evropská unie

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

  • Aktualizováno

Evropský soud přerušil jednání o žalobě České republiky na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro Agrofert. Chce počkat na konečné rozhodnutí Evropské komise o dotaci. O přerušení informoval web iRozhlas.cz, kterému to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Ve sporu jde o zhruba 800 tisíc korun, které Brusel prozatím odmítl zaplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).

Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy
Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně
Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka
Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
reklama
reklama
Zavalitý pivot drtí soupeřovy obrany. Mvumbi z Konga je senzací házenkářského MS

Sport

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu
Nákaza se přestává šířit. Klesá PES, počet nakažených i lidí v nemocnicích
Další články
reklama
reklama