reklama
CNN Prima News prvňáci

prvňáci

Výpis příspěvků ke štítku „prvňáci“

Nejen prvňáci by měli vědět, jak bezpečně přejít po přechodu. Hamáček radí, jak na to

Už od útlého věku by se děti měly učit, jak bezpečně projít po přechodu. Policisté v osvětě nadále pokračují. Jeden z programů nese název Zebra se za tebe nerozhlédne, která pomáhá snižovat právě počty nehod. Právě díky tomu nedochází k četným dopravním nehodám, uvedl v pořadu Nový den ministr vnitra Jan Hamáček. A co je nejen prvňáčkům stále dobré opakovat?

Roušky, jídelna, družina. Jaká pravidla musí dodržovat děti, které se vrací do škol?

Aktualizováno

V pondělí se po prázdninách do škol vrátí prvňáci, druháci a také děti z mateřských a speciálních škol. Ostatní ročníky a školy zůstávají i nadále na distanční výuce. Změní se také přijímací zkoušky například pro zájemce o vysokoškolské studium. Většina žáků a studentů by se mohla do škol vrátit, až bude Česko ve druhém stupni protiepidemického systému PES.

Prvňáci a druháci se vrací do školních lavic. S rouškami, bez zpěvu a tělocviku

Aktualizováno

Ve středu se do základních škol vrací žáci prvních a druhých ročníků. Do lavic jdou zpět zhruba po měsíční pauze způsobené restriktivními opatřeními proti šíření nemoci COVID-19. Po dvou týdnech se opět otevírají rovněž speciální školy. Na základních a středních školách by od středy měly být možné i individuální konzultace.

Za nenávistné komentáře pod fotkou prvňáků dostal Kroupa 16 měsíců podmínku

Aktualizováno

Za podněcování k nenávisti vůči etnické skupině dostal od teplického soudu ve čtvrtek odpoledne Vítězslav Kroupa podmíněný trest 16 měsíců. Podle verdiktu umístil pod fotku prvňáků ze Základní školy v Teplicích v roce 2017 nenávistný komentář. Škola sídlí v ulici Plynárenská v Teplicích. Kroupa tak podle soudu narážel svým komentářem na vyvražďování Židů za druhé světové války v plynových komorách. Komentářem podle soudu mířil útočně právě na děti, protože do třídy chodily děti převážně romského a arabského původu.

reklama