CNN Prima News prvňáci

prvňáci

Výpis příspěvků ke štítku „prvňáci“

Nejen prvňáci by měli vědět, jak bezpečně přejít po přechodu. Hamáček radí, jak na to

1. září 2021 10:04

Už od útlého věku by se děti měly učit, jak bezpečně projít po přechodu. Policisté v osvětě nadále pokračují. Jeden z programů nese název Zebra se za tebe nerozhlédne, která pomáhá snižovat právě počty nehod. Právě díky tomu nedochází k četným dopravním nehodám, uvedl v pořadu Nový den ministr vnitra Jan Hamáček. A co je nejen prvňáčkům stále dobré opakovat?

Roušky, jídelna, družina. Jaká pravidla musí dodržovat děti, které se vrací do škol?

3. ledna 2021 06:13
Aktualizováno

V pondělí se po prázdninách do škol vrátí prvňáci, druháci a také děti z mateřských a speciálních škol. Ostatní ročníky a školy zůstávají i nadále na distanční výuce. Změní se také přijímací zkoušky například pro zájemce o vysokoškolské studium. Většina žáků a studentů by se mohla do škol vrátit, až bude Česko ve druhém stupni protiepidemického systému PES.

Prvňáci a druháci se vrací do školních lavic. S rouškami, bez zpěvu a tělocviku

18. listopadu 2020 08:35
Aktualizováno

Ve středu se do základních škol vrací žáci prvních a druhých ročníků. Do lavic jdou zpět zhruba po měsíční pauze způsobené restriktivními opatřeními proti šíření nemoci COVID-19. Po dvou týdnech se opět otevírají rovněž speciální školy. Na základních a středních školách by od středy měly být možné i individuální konzultace.

Až 38 tisíc na aktovku nebo kroužky mohou dostat rodiče prvňáčků. Jen o tom neví

24. srpna 2020 06:07

Nástup prvňáčků do školy nebývá stejně radostným momentem pro všechny rodiče. Pro některé z nich to znamená enormní jednorázovou finanční zátěž a většina z nich ani neví, že mohou stát požádat o pomoc. Ti, kteří se nachází v tíživé sociální situaci, smějí požádat o tzv. okamžitou finanční pomoc, která je pro letošní rok až 38 600 korun.

Za nenávistné komentáře pod fotkou prvňáků dostal Kroupa 16 měsíců podmínku

16. července 2020 13:38
Aktualizováno

Za podněcování k nenávisti vůči etnické skupině dostal od teplického soudu ve čtvrtek odpoledne Vítězslav Kroupa podmíněný trest 16 měsíců. Podle verdiktu umístil pod fotku prvňáků ze Základní školy v Teplicích v roce 2017 nenávistný komentář. Škola sídlí v ulici Plynárenská v Teplicích. Kroupa tak podle soudu narážel svým komentářem na vyvražďování Židů za druhé světové války v plynových komorách. Komentářem podle soudu mířil útočně právě na děti, protože do třídy chodily děti převážně romského a arabského původu.