reklama

Plaga: Školy se musí zaměřit na doučování. Testování se možná protáhne

Žáky i učitele čeká podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) náročný školní rok, cílem je ale děti vzdělávat prezenčně a zmenšit mezery mezi jejich znalostmi. „Školám jsme mimo jiné dali metodiku, jak mají postupovat u žáků, kteří jsou ohroženi a potřebují pomoc skrze doučování. Na začátku školního roku nepůjde o dohánění látky, ale o zmapování situace,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Ministerstvo školství se snažilo rozdíly ve vzdělání zmírnit již během prázdnin, a to skrze letní kempy. Nyní vyčlenilo 250 milionů pro školy na doučování během školního roku. Finance musí vyčerpat do čtyř měsíců, Plaga však uvedl, že by pomoc mohla být prodloužena na další dva až tři roky.

„Chceme se chovat zodpověně, aby bylo prezenční vyučování bezpečné a trvalé. Děti pak doženou to podstatné, na což by se školy měly zaměřit. Díky metodice, kterou jsme připravili se školní inspekcí, ví, co je třeba doučovat,“ pokračoval ve vysílání CNN Prima NEWS Plaga.

Cílem nového školního roku je pak podle ministra zmenšit mezeru ve vzdělávání, která se za poslední roky mezi žáky prohloubila. „V tom nám pomůže doučování a prezenční výuka. Bude to náročné pro všechny, ale jiné cesty není,“ podotkl Plaga.

Žáci se od prvního září budou muset ve třech termínech nechat otestovat, zda nemají koronavirus. Testování by mělo končit 10. září, Plaga však připustil, že v některých částech Česka by skončit nemuselo. „Avizovaný indikátor v počtu záchytu nakažených nebude jediným, jak ministerstvo zdravotnictví uvádělo. Očekávám, že po druhé vlně testování přijde s nějakým scénářem,“ doplnil Plaga.

V některých částech republiky by se děti mohly testovat jednou týdně. „Je ale potřeba dodržovat i další opatření, jako je větrání ve třídách nebo nošení roušek. To ale platí pro celou společnost,“ zdůraznil ministr.

Následně všechny vybídl k tomu, aby se nechali očkovat. „Maximální možná proočkovanost je nutná pro získaní kolektivní imunity. Čím větší bude ochrana, tím větší je možnost, že školy zůstanou v prezenčním módu,“ dodal.

Tagy:

Hlavní zprávy

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?
360°

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?

Minimálně 90 let se neměla veřejnost dozvědět, jaký byl obsah poslední vůle prince Philipa, zesnulého manžela britské královny. Zdroje z paláce však závěť vévody z Edinburghu vynesly médiím. Jmění v přepočtené hodnotě 887 milionů korun získá z většiny Alžběta II., na své si však přijdou i tři sluhové-asistenti nebo vnoučata. Čtyřem dětem odkázal 14 tisíc svazků knih.

Meghan si na focení pro Time vzala šperky za osm milionů. Doplňky byly symbolické

Princi Harrymu a Meghan Markleové se dostalo velké pocty. Královský pár zapózoval na titulní stránce amerického magazínu Time, který pár zařadil mezi nejvlivnější osobnosti světa. A jako každá jiná žena také vévodkyně Meghan na focení pečlivě volila svůj outfit i šperky. Jejich hodnota vám ale vyrazí dech. Dosahovala totiž astronomických 326 tisíc eur, tedy v přepočtu více než osm milionů korun. Každý z klenotů pak v sobě ukrýval určitou symboliku.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

reklama

Domácí zpravodajství

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama