reklama

Zeman v sanitce opustil nemocnici. Zotavovat se bude v Lánech

Prezident Miloš Zeman opustil v sanitce Ústřední vojenskou nemocnici v pražských Střešovicích. Kvůli zlomenině pravé ruky, kterou si způsobil v úterý při pádu, musel podstoupit operaci. Zemana čeká rekonvalescence na zámku v Lánech.

reklama

„Dobrá zpráva! Pan prezident opustil Ústřední vojenskou nemocnici, nyní bude pobývat v Lánech, probíhat zde bude domácí rekonvalescenční péče. Pan prezident pozdravuje všechny lidi dobré vůle,“ napsal na Twitter hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Propuštění provázela přísná pravidla.

Už dříve Ovčáček uvedl, že rekonvalescence bude trvat šest až osm týdnů. Zemana čekají rehabilitace.

Prezident si zlomil ruku v úterý při pádu. Podle dřívějších informací se prezident po sledování večerních zpráv rozhodl jít bez hole a odmítl i pomoc ochranky. Zeman trpí neuropatií nohou, při chůzi běžně používá hůl.

Prezident podstoupil operaci paže, lékaři mu do ní museli implantovat titanový šroub. Hrad už dříve uvedl, že se Zeman po operaci cítí velmi dobře.

Zeman však kvůli zranění musel zrušit návštěvu Jihomoravského kraje, kam měl jet příští týden. Po delší době mělo jít o jednu z jeho veřejných akcí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Přírůstek nových případů koronaviru v neděli v ČR po pěti dnech klesl pod deset tisíc – bylo jich 7 301. Přesto je to nejvyšší nedělní nárůst od března. Nedělní čísla bývají nižší než v jiných dnech, protože se obvykle méně testuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v zemi 158 515 nakažených. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, hospitalizovaných i obětí ale v poslední době výrazně přibývá.

Sport

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

reklama
Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?
KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Další články
reklama
reklama