reklama

Zeman v sanitce opustil nemocnici. Zotavovat se bude v Lánech

Prezident Miloš Zeman opustil v sanitce Ústřední vojenskou nemocnici v pražských Střešovicích. Kvůli zlomenině pravé ruky, kterou si způsobil v úterý při pádu, musel podstoupit operaci. Zemana čeká rekonvalescence na zámku v Lánech.

reklama

„Dobrá zpráva! Pan prezident opustil Ústřední vojenskou nemocnici, nyní bude pobývat v Lánech, probíhat zde bude domácí rekonvalescenční péče. Pan prezident pozdravuje všechny lidi dobré vůle,“ napsal na Twitter hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Propuštění provázela přísná pravidla.

Už dříve Ovčáček uvedl, že rekonvalescence bude trvat šest až osm týdnů. Zemana čekají rehabilitace.

Prezident si zlomil ruku v úterý při pádu. Podle dřívějších informací se prezident po sledování večerních zpráv rozhodl jít bez hole a odmítl i pomoc ochranky. Zeman trpí neuropatií nohou, při chůzi běžně používá hůl.

Prezident podstoupil operaci paže, lékaři mu do ní museli implantovat titanový šroub. Hrad už dříve uvedl, že se Zeman po operaci cítí velmi dobře.

Zeman však kvůli zranění musel zrušit návštěvu Jihomoravského kraje, kam měl jet příští týden. Po delší době mělo jít o jednu z jeho veřejných akcí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama