Zeman kondoloval dětem Trumpové: Vaše matka zůstala hrdou Češkou, na vlast nezapomněla

Kdo byla Ivana Trumpová?

Prezident Miloš Zeman zaslal kondolenci dětem zesnulé Ivany Trumpové. Vyslovil lítost nad ztrátou, která je postihla. Trumpovou, s níž se v minulosti několikrát setkal, označil za vynikající sportovkyni, schopnou manažerku a hrdou Češku. Poznamenal, že si ji pamatuje jako laskavého a srdečného člověka. O kondolenčním dopise informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

„Vážený Donalde, vážená Ivanko, vážený Ericu, s hlubokým zármutkem jsem se dozvěděl o skonu Vaší matky,“ napsal Zeman dětem, které Trumpová měla s bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem. „Dovolte mi, abych Vám i celé Vaší rodině a Vašim blízkým vyjádřil upřímnou soustrast. Paní Ivany Trumpové si velmi vážím,“ dodal.

Poznamenal, že rád vzpomíná na společná setkání a zajímavé, inspirativní diskuse, které spolu vedli. Zeman například s Trumpovou poobědval v září 2017 v New Yorku během své pracovní cesty do Spojených států. O rok dříve se s ní setkal i na Pražském hradě.

Zůstala hrdou Češkou

Mluvili tehdy mimo jiné o obsazení místa amerického velvyslance v Praze. Trumpová o post projevila zájem poté, co se Trump stal americkým prezidentem, Zeman ji v jejích ambicích při telefonickém rozhovoru s Donaldem Trumpem podpořil. Velvyslancem se ale nakonec stal podnikatel Stephen King.

„Vaše matka byla nejen vynikající sportovkyní a schopnou manažerkou, ale také si ji pamatuji jako laskavého a srdečného člověka. Kromě toho zůstala hrdou Češkou, která na svoji vlast nikdy nezapomněla,“ uvedl Zeman v kondolenci.

Trumpová, za svobodna Zelníčková, zemřela ve čtvrtek v New Yorku. Americké podnikatelce, rodačce z Československa, bylo 73 let.

Tagy: