reklama

Zeman: Nenávist je nekonečná. Senátoři, Stehlíková a Halík jsou zklamaní mým stavem

Prezident Miloš Zeman poprvé od své hospitalizace promluvil. V rozhovoru pro Frekvenci 1 řekl, že se cítí lépe a je připraven na povolební jednání. Zároveň kritizoval senátory, kteří otevřeli debatu o tom, zda by se neměl aktivovat článek 66 Ústavy České republiky proto, že není schopen vykonávat své pravomoci. Jsou podle něj závistiví.

reklama

„Pánové Fischerové a další jsou hluboce zklamáni mým stavem. Víte, Kryl (písničkář – pozn. red) kdysi řekl, že Česká republika by se měla jmenovat Země závisti, nenávist je nekonečná aspoň u některých,“ prohlásil Zeman.

Reagoval tak na diskuse senátorů o možnosti aktivaci článku 66 Ústavy České republiky – z důvodu toho, že prezident nemusí být schopen vykonávat své pravomoci. To uvedla Ústřední vojenská nemocnice.

„Pokud jde o reakci ostatních politiků – u některých možná lze cítit zklamání. Ale na začátku, když mě sem přivezli, nevypadalo to dobře,“ doplnil Zeman.

O zdravotním stavu prezidenta se v posledním měsíci vyjadřovala řada osobností. Například i katolický kněz Tomáš Halík.

„Mám pocit, že Zeman už zesnul, ale jeho okolí mu to ještě neřeklo. O jeho zdravotním stavu vypovídá mnoho věcí. Byl jsem řadu let psychoterapeut alkoholiků a narkomanů, znám tento typ lidí a vím, co s nimi dělá závislost. Prezident je závislý na drogách typu alkoholu a nikotinu. Chování a vulgarity ukazují osobnost narušenou vlivy alkoholu a nikotinu,“ pronesl Halík ve vysílání CNN Prima NEWS 7. října.

Nechutná mi jíst a špatně trávím

„Veřejně prohlásil kněz, že bych neměl žít, že by bylo lépe, kdybych nežil – typický katolický kněz,” konstatoval Zeman. Vyjádřil se i ke slovům bývalé ministryně Džamily Stehlíkové, která uvedla, že je Zeman ve špatné stavu, odříznutý od civilizace a že je třeba zasáhnout.

„Můj skutečný stav, i když Stehlíková říká, že mám 10 nemocí, tak je takový, že mi nechutná jíst a že špatně trávím. Kroky v nemocnici vedly k tomu, že už jsem normální,“ uvedl prezident.

Podpis je pravý

Zároveň řekl, že diskutovaný podpis pod svoláním schůze Poslanecké sněmovny na 8. listopadu je pravý. Ocenil aktivitu Vratislava Mynáře. „Vážím si kancléře, který zdokumentoval akt podpisu. Podpis je pravý. Mohu to jako jeho autor potvrdit,“ pravil.

Zeman je v ÚVN hospitalizovaný od 14. září. Jak sám přiznal, jeho zdravotní stav byl z počátku složitý, ale postupně se zlepšoval díky péči lékařů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama