reklama

Zeman je závislý na alkoholu a nikotinu, má jasno Halík. Vadí mu, že Hrad mlčí

Kněz Tomáš Halík v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS uvedl, že prezident Miloš Zeman je závislý na alkoholu a nikotinu. S geologem Václavem Cílkem se shodl, že informace o zdraví prezidenta by neměly být tajeny.

reklama

„Mám pocit, že Zeman už zesnul, ale jeho okolí mu to ještě neřeklo. O jeho zdravotním stavu vypovídá mnoho věcí. Byl jsem řadu let psychoterapeut alkoholiků a narkomanů, znám tento typ lidí a vím, co s nimi dělá závislost. Prezident je závislý na drogách typu alkoholu a nikotinu. Chování a vulgarity ukazují osobnost narušenou vlivy alkoholu a nikotinu,“ pronesl kněz Halík ve vysílání CNN Prima NEWS.

Podobně jako Halík mluvila v minulých dnech exministryně pro lidská práva a psychiatrička Džamila Stehlíková. Podle ní Zemanovy zdravotní problémy souvisí s alkoholickou jaterní cirhózou. Prezident ji chce zažalovat a se stížností se hodlá obrátit i na Českou lékařskou komoru. Stehlíková naopak vyzvala Pražský hrad, aby vystoupilo lékařské koncilium, které zveřejní informace o zdravotním stavu prezidenta.

Zeman volí v Lánech

Také podle hostů pořadu Co Čech, to politik! je Zemanovo zdraví veřejnou věcí. „Je náš nejvíce veřejný činitel. Vadí mi vyhraněnost debaty. I když není prezidentem mého srdce, je řádně zvolený a úctu si zaslouží,“ řekl geolog Václav Cílek. Dodal, že dlouhodobé mlčení Hradu mu vadí. „Z hlediska komunikace je potřeba se vyjádřit a klidně říct, že neví, co se děje. Jinak se vytváří prostor pro fámy,“ podotkl Cílek.

Spekulace ohledně zhoršujícího se zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana se ve veřejném prostoru vyrojily v úterý večer. Někdo dokonce hovořil o tom, že hlava státu zemřela. „Jsou to nesmysly, pan prezident je v Lánech a národ ho uvidí v pátek, jak jde k volbám,“ napsal Frekvenci 1 hradní kancléř Vratislav Mynář.

Zeman ale nakonec nebude volit na pražských Lužinách jako v minulosti. Volební urnu mu mají dovézt do Lán. „Profesor Miroslav Zavoral (ošetřující lékař prezidenta a ředitel ÚVN –⁠ pozn. red.) nedoporučil při své návštěvě ve čtvrtek dne 7. října 2021 prezidentu republiky, aby využil možnosti volit ve volební místnosti. Prezident republiky toto doporučení vyslyšel,“ napsal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček na Twitter.

V neděli má Zeman jednat s Babišem a vystoupit v Partii

Zeman byl v září hospitalizován v ÚVN devět dní. Nemocniční lůžko opustil ve středu 22. září. Bývalý prezident Václav Klaus pro Rádio Impuls naznačil, že Zeman má problémy s játry a jeho zdravotní stav souvisí s prezidentovým životním stylem. „Každé mále dítě ví, že má určitě vážné zdravotní problémy, které souvisí s jeho stylem života, s tou skleničkou na straně jedné a s tou cigaretkou na straně druhé,“ konstatoval Klaus.

Pražský hrad zprvu důvody zářijové hospitalizace nekomentoval, později označil prezidentův pobyt v nemocnici za rekondiční. Mluvčí Hradu sdělil, že lékaři prezidenta v prvních dnech podrobili několika vyšetřením, že nenalezli život ohrožující problémy a že zjistili, že trpí mírným vyčerpáním a dehydratací. Proto dostával infuze. Bezprostředně po propuštění pokračoval Zeman ve svém pracovním programu v Lánech.

Zemana ještě v pondělí navštívil ředitel Ústřední vojenské nemocnice Miroslav Zavoral. „Šlo o předem plánovanou návštěvu,“ upřesnila ve svém prohlášení nemocnice. Mluvčí ÚVN Jitka Zinke ve středu uvedla, že Zavoral za Zemanem přijel v souvislosti s poskytováním zdravotní péče na předem dohodnutou návštěvu. Zinke dodala, že nemocnice podle zákona nebude informovat o skutečnostech souvisejících s péčí o pacienta.

Zeman se má v neděli setkat s premiérem Andrejem Babišem (ANO), aby probrali výsledky sněmovních voleb. Prezident má být také hostem speciální nedělní Partie na CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Sourozenci vjeli pod vlak, 15letý Daniel nepřežil. Rodiče se modlí za přežití dcery

Tragická nehoda na Frýdecko-Místecku si vyžádala život 15letého Daniela. Ten minulou neděli cestoval společně se svou starší sestrou Nikolou autem, když je na železničním přejezdu v obci Ropice srazil vlak. Sourozenci byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice. Zachránit chlapce se lékařům již nepodařilo. Jeho rodiče se teď rozhodli pro dobrý skutek a chlapcovi orgány poskytnou k dárcovství.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama