Zemřela hvězda kapely Bon Jovi. Bez něj bychom nevznikli, truchlí kolegové

Hudební scénu v neděli obletěla smutná zpráva. V 70 letech zemřel Alec John Such, první baskytarista a zakládající člen skupiny Bon Jovi. O smrti přítele a bývalého kolegy informoval na sociálních sítích frontman skupiny Jon Bon Jovi. „Cestu k sobě jsme si našli díky němu,“ zavzpomínal zdrcený umělec. Příčina smrti nebyla zveřejněna.

„Se zlomeným srdcem jsme přijali zprávu o odchodu našeho drahého přítele Aleca Johna Sucha,“ napsal na sociálních sítích Bon Jovi. Zdůraznil, že baskytarista byl jediný svého druhu. „Jako zakládající člen skupiny byl její nedílnou součástí. A abych byl upřímný, cestu k sobě jsme si našli skrze něj,“ pokračoval.

Připomněl, že Such znal z dětství Tica Torrese, bubeníka skupiny, a do kapely přivedl kytaristu Richieho Samboru, napsal web Variety. „Alec byl vždycky divoký a plný života. Dnes mi tyto zvláštní vzpomínky vyvolávají úsměv na tváři a slzy v očích. Bude nám moc chybět,“ dodal zpěvák.

Such se narodil 14. listopadu 1951 v Yonkers ve státě New York. Předtím, než se připojil ke skupině Bon Jovi, hrál v kapele The Message se Samborou. Na začátku 80. let byl manažerem tanečního sálu v Sayreville v New Jersey. Právě tam si objednal vystoupení Jona Bon Joviho & The Wild Ones. A došlo mu, jaký má mladý hudebník potenciál.

O jeho věku lhali

Následně založili vlastní kapelu, do které kromě zmiňovaných čtyř umělců patřil i Bon Joviho kamarád David Bryan. V rozhovoru v roce 2000 Such přiznal, že nahrávací společnost lhala o jeho věku. „Když jsem do kapely nastoupil, bylo mi 31. Byl jsem o dobrých deset let starší než zbytek kapely,“ vysvětloval.

V legendární kapele zůstal Such do roku 1994, kdy z ní definitivně odešel. Následně jej nahradil baskytarista Hugh McDonald, který se stal oficiálním členem Bon Jovi v roce 2016. „Když mi bylo 43 let, začal jsem být vyhořelý. Připadalo mi to jako práce a já jsem pracovat nechtěl. Důvod, proč jsem se do kapely dostal, byl ten, že jsem nechtěl pracovat,“ vysvětloval své rozhodnutí.

Ačkoliv z kapely odešel, nikdy svého rozhodnutí přijmout nabídku Bon Joviho nelitoval. „Pochopil jsem, jak vážně to myslí a že má vizi, ke které nás chce dovést, a já jsem moc rád, že jsem mohl být její součástí. Zažili jsme spolu tolik skvělých chvil a nebýt těchto kluků, nebyli bychom tady. Miluju je k smrti a vždycky budu,“ dodal v roce 2018, kdy se kapela dostala do Rokenrolové síně slávy.

Tagy: