Zemřela představitelka Sandy ze slavného filmu Pomáda. Herečce Newtonové-Johnové bylo 73

Představitelka Sandy z muzikálu Pomáda

Zemřela hvězda Pomády, herečka Olivia Newtonová-Johnová

Ve věku 73 let zemřela australská herečka Olivia Newtonová-Johnová, představitelka Sandy v muzikálovém filmu Pomáda ze 70. let. V příspěvku na Instagramu o tom informoval její manžel. Herečka se v minulosti několikrát potýkala s rakovinou.

„Dáma Olivia Newtonová-Johnová zemřela dnes ráno v poklidu na svém ranči v jižní Kalifornii, obklopena rodinou a přáteli,“ píše se v příspěvku, který připomíná hereččin 30letý boj s rakovinou. „Prosíme všechny, aby v tomto těžkém období respektovali soukromí rodiny,“ uvedl manžel zesnulé umělkyně John Easterling.

Na hereččinu smrt reagují i její bývalí kolegové. „Má nejdražší Olivie, díky tobě se nám všem žije mnohem lépe. Tvůj vliv byl neuvěřitelný. Měl jsem tě moc rád. Uvidíme se na cestě, kde budeme zase všichni spolu. Tvůj John,“ uvedl na svém Instagramu herec John Travolta, který v muzikálu Pomáda ztvárnil Dannyho, přítele Sandy.

Newtonová-Johnová se narodila v Británii v roce 1948. Její rodina se o šest let později přestěhovala do Austrálie. Nejvíce ji proslavilo účinkování ve filmové adaptaci muzikálu Pomáda z roku 1978. Jeho hrdiny jsou studenti posledního ročníku střední školy a herečka ztvárnila hlavní ženskou roli po boku Johna Travolty. Středoškolačku Sandy hrála jako 29letá.

Kromě filmu se Newtonová-Johnová věnovala také hudbě, v roce 1981 slavila úspěch s písní Physical ze stejnojmenného alba. Za svou hudební kariéru prodala přes 100 milionů alb a získala čtyři ceny Grammy. Od dětství Newtonová-Johnová milovala i country hudbu a v tomto žánru nahrála několik alb. V roce 1974 dokonce porazila americké hvězdy country hudby Lorettu Lynnovou a Dolly Partonovou a získala ocenění pro country zpěvačku roku.

V roce 1992 herečka oznámila, že se potýká s rakovinou prsu. Nemoc se jí vrátila znovu v roce 2013 a 2017. Agentura AFP připomněla, že Newtonová-Johnová po svých zkušenostech vložila veškerou svou energii a popularitu do role advokátky za boj proti rakovině. V Austrálii mimo jiné založila výzkumné onkologické zařízení.

Tagy: