CNN Prima News Mátyás Ludányi

Mátyás Ludányi

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Praha

Paní Kleslová byla poslední kapka. Marvanová vysvětlila, proč šla v Praze proti Svobodovi

S opoziční smlouvou, která by takovýmto způsobem vznikla, nesouhlasím. Těmito slovy komentuje Hana Kordová Marvanová (nestr. za ODS) své rozhodnutí nehlasovat pro zvolení Bohuslava Svobody (ODS) primátorem hlavního města. Poslední kapkou, jež o jejím kroku rozhodla, byla zastupitelka hnutí ANO Radmila Kleslová, která byla pro političku nepřijatelná svou minulostí spojenou s StB. Mluvila o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Další příspěvky autora

Plat si nezvyšujeme, on narůstá. Politici vysvětlovali, proč si polepší o desetitisíce

Rozhodovat o svých platech nechceme, neměli bychom a nesnášíme to. V nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS se na tom shodli poslanci vládních i opozičních stran. Reagovali tak na skutečnost, že vláda neplánuje udržet platy ústavních činitelů zmražené i pro rok 2023. Poslanci, senátoři, prezident i další si díky tomu polepší až o desetitisíce. Jak to ale budou řešit, není jasné.

Zmatky u windfall tax: Neschopný Fiala neřídí vládu, zuří Okamura. Bartoš hájí Richterovou

Premiér Petr Fiala (ODS) je mimořádně neschopný, neřídí vládu, pustil se v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS předseda SPD Tomio Okamura do šéfa kabinetu. A to kvůli zmatkům kolem windfall tax, které se v Česku odehrály během posledních dní. Šéf Pirátů Ivan Bartoš se kvůli této souvislosti zastal místopředsedkyně Sněmovny Olgy Richterové (Piráti).

Dva mrtví po střelbě v LGBT baru v Bratislavě. K útoku se přihlásili extremisté

V bratislavské Zámecké ulici se ve středu krátce po 19. hodině střílelo. Na místě byli podle informací policie dva mrtví. Při útoku byla zraněna také servírka jednoho z tamních podniků, o případu informovaly slovenské weby. Pachatel z místa uprchl a policie po něm pátrá. K útoku se přihlásil anonymní účet, který několik hodin před ním zveřejnil manifest namířený proti Židům a LGBT komunitě.

Ceny energií by se měly zastropovat v celé EU, navrhuje Pospíšil. Konečná by šla ještě dál

Ceny energií by se měly zastropovat v celé Evropě. To je podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) ten nejlepší recept na současnou krizi. Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná by ale šla ještě dál, a to cestou zrušení emisních povolenek a opětovným uvedením vyřazených uhelných elektráren zpět do provozu. Vedle toho europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS sdílel svoji obavu, že opatření nebudou stačit a stát si bude muset vybrat, koho v dodávkách plynu upřednostnit.