reklama

Žena se zamilovala do šimpanze. Navštěvovala ho čtyři roky, teď jí zoo zakázala kontakt

Belgičanka Adie Timmermansová má zlomené srdce. Před čtyřmi roky se totiž zamilovala do 38letého šimpanze Chityho z místní zoologické zahrady. Jenže vedení Adie vyzvalo, aby s ním přerušila veškeré kontakty.

reklama

Polibky a dotyky rukou přes sklo nebo radostné mávání. Tak roky vypadaly místy až romantické schůzky mezi Adie Timmermansovou a lidoopem Chitym. Navštěvovala ho pravidelně týden co týden. Vedení zoo v Antverpách však Adie poslalo dopis, ve kterém ji požádalo, aby se Chitymu vyhýbala.

„To zvíře mě miluje a já miluji jeho. Jenže nic jiného mi nezbývá. Proč mi ho berou?“ ptala se nešťastná Adie.

Chity přišel do zoo od soukromých majitelů, kteří ho přestali zvládat. Nikdy se prý neskamarádil s ostatními šimpanzi. Adie si ho ale oblíbila, když do zoo chodívala se svým mužem.

„Mám permanentku už čtyři roky. Chity mě vždy přijde navštívit, když mě vidí. Mává rukama a dává polibky přes sklo. Co dělám špatně? Desítky dalších návštěvníků dělají to samé, odezva je ale menší,“ dodala Adie.

Ošetřovatelé ale mají strach, že silné pouto Chitymu spíš ubližuje, než pomáhá. „Zvíře, které je příliš fixované na lidi, je svými vrstevníky méně respektováno. Chceme, aby z Chityho byl opravdový šimpanz. Mimo návštěvní hodiny v zoo musí zvládnout patnáct hodin ve své skupině. Chceme mu dát šanci být maximálně šťastný,“ vysvětlila ošetřovatelka Sarah Laufrtová.

Adie přiznala, že od vedení zoo dostala už čtyři varování, aby kontakt se šimpanzem omezila. Teď má udržovat odstup a vyhýbat se očnímu kontaktu s Chitym. Sledování opic na dálku má ale stále dovolené. Pokud se nepodvolí, zakáže jí vedení parku vstup úplně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi
Partie

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi

Ke střetu došlo i ve druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové. V ekonomické debatě mezi senátorem Lukášem Wagenknechtem (Piráti) a Miroslavem Ševčíkem (Trikolora) vmetl pirátský zákonodárce svému oponentovi, že má rusofilní řeči. Podle Wagenknechta by Ševčík nejradši vyňal Česko z Evropské unie, čímž by zemi dostal pod vliv Ruska. Ekonom a kandidát Trikolory reagoval slovy, že takové výroky jsou směšné a pod ruský vliv Česko prý táhne Německo.

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování

ODS se připravuje na vládnutí s hnutím ANO a chystá se privatizovat nemocnice, zavést školné a celkově snižovat životní úroveň obyčejným lidem. V Partii Terezie Tománkové to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Uvedla, že se místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v kuloárech již představuje jako budoucí ministr vlády Andreje Babiše (ANO). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však rezolutně odmítá.

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

reklama