reklama

Šimpanz na striptýzu v klipu Offspring pobouřil ochránce zvířat. Je to prý nemorální

Punkrocková kapela The Offspring během své téměř čtyřicetileté kariéry pobuřovala kdečím; od kohoutů na hlavě až po to, že se z nezávislé divoké partičky proměnila v celosvětově úspěšnou značku. Tentokrát se proti ní popuzeně ozývají ochránci zvířat. Nazlobilo je, že skupina do svého nového klipu obsadila šimpanze, který patří k ohroženým druhům.

reklama

Šimpanz vejde do striptýzového klubu, pije na baru drinky, pozoruje odhalené tanečnice u tyče, podává jim bankovky. Tak vypadá nový klip k písničce We Never Have Sex Anymore od kapely The Offspring. Skupina v něm popisuje vztah obyčejného manželského páru, který po letech soužití zjevně vychladl. Šimpanzova návštěva lechtivého podniku představuje útěk z nudy a stereotypu, osvobození od krize středního věku.

Fanoušci na videu oceňují nápaditost a nadsázku, klip už však má i hodně pobouřené odpůrce. Obsazení lidoopů totiž nahněvalo aktivisty bojující za práva zvířat.

„Jde o zneužívání v nejhorší možné podobě,“ stojí v prohlášení veřejně financované přírodní rezervace Save The Chimps.

Podobně ostře se proti videu vymezila i respektovaná organizace na ochranu zvířat PETA.

„Každou minutu, co klip zůstává on-line, riskujeme opětovné legitimizování krutého zacházení se zvířaty. Aktivisté věnovali roky práce, aby využívání šimpanzů v Hollywoodu skončilo. To všechno teď může být k ničemu,“ vzkázala muzikantům představitelka organizace Lauren Thomassonová.

Primáti jsou v klipu oblečeni do lidských šatů, kromě návštěvy striptýzového klubu taky luxují, čistí si zuby, čtou si knihu, řídí auto. Šimpanz v závěru klipu vystřídá na pódiu tanečnici a sám předvádí odvázanou produkci u tyče.

„Šimpanzům využívání v zábavním průmyslu škodí, je zcela nemorální,“ zlobila se Ana Paula Tavaresová z rezervace Save the Chimps. „Přitom se to dá vyřešit úplně jinak, dnes si filmaři klidně mohou místo živých zvířat vypomoci s počítačovými triky. Offspring by se za své jednání měli omluvit.“

Šimpanz je zvíře, o němž se říká, že je s člověkem nejvíce příbuzné. Žije především v tropických deštných lesích západní a centrální Afriky, kvůli pytláctví a ztrátě životního prostředí kácením deštných lesů je však ohrožen vyhynutím.

Tagy:

Hlavní zprávy

Silné otřesy a mrak dýmu. Na Kanárech se probudila sopka a chrlí lávu, lidé prchají
Zahraničí

Silné otřesy a mrak dýmu. Na Kanárech se probudila sopka a chrlí lávu, lidé prchají

Na Kanárských ostrovech začala erupce sopky Cumbre Vieja. Podle televize RTVE ze sopky na ostrově La Palma stoupá sloup bílého a černého dýmu. Sopka chrlí také popel a lávu. Úřady nařídily evakuaci několik stovek lidí, již žijí v blízkosti vulkánu či mají problémy s pohybem. Podle odborníku není možné určit, jak dlouho bude erupce pokračovat. Na Kanarské ostrovy v neděli přijede španělský premiér Pedro Sánchez, který odložil cestu na Valné shromáždění OSN v New Yorku.

Klaus byl znovu v nemocnici. Po kontrole navštívil prezidenta Zemana
Václav Klaus

Klaus byl znovu v nemocnici. Po kontrole navštívil prezidenta Zemana

Bývalý prezident Václav Klaus v neděli navštívil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN). Jeho mluvčí Petr Macinka uvedl, že tam Klaus zamířil na předem domluvenou kontrolu a při té příležitosti šel pozdravit současnou hlavu státu Miloše Zemana. Ten v nemocnici zůstává od úterý, podle Hradu kvůli dehydrataci a lehkému vyčerpání.

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi

Ke střetu došlo i ve druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové. V ekonomické debatě mezi senátorem Lukášem Wagenknechtem (Piráti) a Miroslavem Ševčíkem (Trikolora) vmetl pirátský zákonodárce svému oponentovi, že má rusofilní řeči. Podle Wagenknechta by Ševčík nejradši vyňal Česko z Evropské unie, čímž by zemi dostal pod vliv Ruska. Ekonom a kandidát Trikolory reagoval slovy, že takové výroky jsou směšné a pod ruský vliv Česko prý táhne Německo.

Dojemný snímek Schumacherů. Vzdal bych se všeho, abych si s tátou popovídal, řekl Mick

Očekávaný dokument o Michaelu Schumacherovi už je několik dní k dispozici na streamovací platformě Netflix. Jednou z hlavních postav, která ve filmu vypráví o legendě formule 1, je její syn Mick – nyní sám pilot v královně motorsportu. Mluví o tom, jak je pro něj těžké nemoct si s otcem popovídat o svém zaměstnání. Zároveň v souvislosti s filmem publikoval na Instagramu dojemnou fotografii z dětství.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama