reklama

To ani Brno nepamatuje. Žena se zasekla v páternosteru, visela z něj hlavou dolů

Strážníci a hasiči v Brně zasahovali u kuriózního případu. Starší žena uvízla v páternosteru nádražní pošty – zaklíněná za nohu visela hlavou dolů ve dvoumetrové výšce.

reklama

„Starší žena zůstala v úterý dopoledne viset hlavou dolů z dvoumetrové výšky v páternosteru na brněnské nádražní poště,“ informovali místní strážníci na Facebooku. „Hlídka městské policie nemohla uvěřit svým očím,“ dodali. Podobný zásah prý nepamatují.

Jak se stalo, že cestou nahoru vypadla celým tělem ven a noha jí zůstala zaklíněná, není jasné. Noha se jí zasekla mezi kabinou a stěnou páternosteru. „Strážníci ji sedm minut přidržovali a uklidňovali do příjezdu hasičů,“ uvedli dále. Celou dobu prý sledovali její zdravotní stav a uklidňovali ji. Hasiči pak vyřízli část dřevěné konstrukce výtahu a společně se strážníky ženu vyprostili.

„Bolela ji sice noha, stresující zážitek ale zvládla obdivuhodně. Strážníkům si ještě postěžovala na svoji nešikovnost a povzdechla si, že kdyby jí tohle někdo vyprávěl, neuvěřila by mu. Jak se jí ale stalo, že během jízdy směrem nahoru vypadla prakticky celým tělem z výtahu, vysvětlit nedokázala,“ dodali strážníci. Uvědomovala si prý jen to, že ji zaměstnalo posouvání tašky na kolečkách a manipulace s respirátorem. Zdravotníci seniorku ošetřili a odvezli do nemocnice.

Případ, jaký snad ani #Brno nepamatuje. Starší žena zůstala včera dopoledne viset hlavou dolů z dvoumetrové výšky v...

Posted by Městská policie Brno, oficiální stránka on Wednesday, November 3, 2021

Tagy:

Hlavní zprávy

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Volby by vyhrálo ANO před Spolu, PirSTAN ztrácí voliče, ukazuje listopadový průzkum

Sněmovní volby by v listopadu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29,5 procenta hlasů. Druhá by skončila koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kterou by volilo 26 procent lidí. Třetí by bylo uskupení Pirátů se Starosty (PirSTAN) s podporou 16,5 procenta a čtvrté hnutí SPD, kterému model přisoudil 8,5 procenta. Žádná další strana by stejně jako při říjnových volbách nepřekročila pětiprocentní hranici nutnou pro zisk poslaneckých mandátů.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

reklama