Okradení českého paralympionika řeší policie. Medailista z Pekingu poslal zlodějce vzkaz

Okradený paralympionik

Jistá žena ve středočeské Chýni se rozhodla okrást invalidu. Když uviděla batoh na vozíčku v otevřené garáži, okamžitě ho sebrala. Patřil dvojnásobnému stříbrnému medailistovi z paralympijských her v Pekingu. Případ nyní řeší kriminálka, a to i přesto, že to okradený nechtěl policistům hlásit.

Žena, kterou natočila kamera, se snažila působit nenápadně. Drbala se na noze a když procházeli lidé, dělala, že si zavazuje tkaničku. Nakonec se vydala k invalidnímu vozíku a sebrala z něj batoh. Batoh z paralympiády v Pekingu. O případu již CNN Prima NEWS informovala.

Jeho majitel – paralympionik Radek Procházka – nechtěl nic hlásit policii. Stačilo mu, že se žena pozná v reportáži a doufal, že se ponaučí. Jenomže policie začala jednat takzvaně na vlastní triko.

„Na základě vámi odvysílané reportáže se událostí začali zabývat policisté z obvodního oddělení Hostivice z moci úřední,“ sdělila CNN Prima NEWS mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová. Doplnila, že celou záležitost již kriminalisté zaprotokolovali.

A policisté nejspíš nebudou mít složitou práci. Příspěvek, který zveřejnil paralympionik na svém profilu na sociální síti, sice už byl smazán, protože na něm žena byla vidět v celé své kráse bez rozmazaného obličeje, mezitím ale video vidělo 55 tisíc lidí a tisíc z nich ho i sdílelo. Sportovci se ozvala i řada lidí, která ji poznala.

„Získal jsem na ni i telefon, vím přesně kde bydlí a co je zač. Upřímně mě to docela překvapilo, protože nevypadá, že by měla zrovna potřebu krást,“ řekl CNN Prima NEWS Procházka. „Kontaktovat ji ale nebudu. Pro mě by bylo lepší, kdyby mi zavolala a třeba se omluvila, ale to od ní nemůžu čekat,“ dodal okradený paralympionik. Totožnost ženy mu potvrdilo až deset dalších lidí.

Batoh měl hodnotu asi patnácti set a nebylo v něm nic cenného. Žena by tak nejspíš vyvázla jen s pokutou, pokud by ji ale policisté spojili s dalšími krádežemi, mohlo by jí hrozit i vězení.

Tagy: