reklama

Ženě ubodali na ulici syna, teď viděla podobnou vraždu. Vyzývá ke konci násilí

Neznámí útočníci pobodali v úterý večer v Londýně dvacetiletého mladíka, který na místě, před očima své matky, zemřel. Tu se pak snažila utišit jiná žena – pastorka Lorraine Jonesová, která sama přišla o syna při podobném útoku před šesti lety. Útoky nožem jsou ve Velké Británii a hlavně v její metropoli velkým problémem.

reklama

Mladíka pobodali neznámí agresoři na Stockwell Road v jižním Londýně krátce před desátou večer. Záchranáři už mu nedokázali pomoci. Na místě činu byla přitom i chlapcova matka. A svědkyně, která po útoku promluvila – pastorka Lorraine Jonesová.

„Teď jsem v náručí držela matku, která právě ztratila svého syna. Byla jsem svědkem toho, jak se jí policejní důstojník tichým hlasem omlouval za to, že teď nemůže být po jeho boku,“ popsala Jonesová.

K tématu

„Moje slzy nejsou známkou slabosti,“ napsala poté pastorka na sociální sítě k videu. Ví, o čem mluví. Před šesti lety šel její syn Dwaine po ulici, když si všiml, že jiný muž ohrožuje asi 12letého chlapce. Zastal se ho. Chlapec stačil utéct, ale muž bodl Dwayna do srdce.

Jen za minulý rok přišlo při podobných útocích v Londýně o život 21 dospívajících. Britská média to označují za celonárodní krizi, počet takových zločinů roste. Důvodů je několik, tím hlavním jsou pouliční gangy.

„Gangy pravidelně lákají chlapce, převážně z rozvrácených rodin, do světa zločinu pod příslibem peněz, cti a pocitu sounáležitosti. Tyto věci totiž často chybí v jejich problémových životech,“ informovala policejní vyšetřovatelka Cressida Dicková.

Z Lorraine Jonesové se po vraždě syna stala bojovnice proti pouličnímu zločinu. Vede komunitní centrum, které hledá mladým práci a snaží se jim vyplnit volný čas. Přesto se teď stala svědkem další vraždy. „Já jsem ztratila syna. Já vím, čím si teď tato matka prochází. Musíme se spojit a pomoci našim mladým,“ burcovala Londýňany.

Úterní vraždu už vyšetřuje londýnská speciální skupina 60, která má větší pravomoci při vyšetřování. Například může na místě činu prohledávat lidi bez zjevného důvodu.

K tématu

Další hlavní zprávy

Německo

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Hororový pohled. Tak svědci popisují moment, kdy v německém městě Trevír do chodců v pěší zóně najelo auto. Jedno miminko mělo po nárazu vypadnout z kočárku, vzduchem letělo více lidí. Mezi čtyřmi oběťmi je i dítě, zatím není jasné, jak staré. Starosta města hovořil o zemřelé dívce, po níž zůstal na ulici pár tenisek. Řidič podle svědků najel do davu úmyslně, zraněných je až 30 lidí.

Houslový virtuos Svěcený: Problém je psychika, na tu roušky nefungují. Hudba léčí
Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný
Demonstrace podnikatelů: Požadují finanční kompenzaci, zapomněli si však doma roušky
Česká výzkumná republika. Na vědu dáváme více než dvojnásobek toho, co Slováci
Porodila dřív, než ji stihli otestovat. K dítěti matku pustili až po dvaceti dnech
Češi jsou alkoholici Evropy. Za pití a tabák utratí dvojnásobek průměru EU
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Dukovany musí postavit firma, která dodrží dohodu, myslí si Dana Drábová
Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal
Další články
reklama
reklama