reklama

Ženě ubodali na ulici syna, teď viděla podobnou vraždu. Vyzývá ke konci násilí

Neznámí útočníci pobodali v úterý večer v Londýně dvacetiletého mladíka, který na místě, před očima své matky, zemřel. Tu se pak snažila utišit jiná žena – pastorka Lorraine Jonesová, která sama přišla o syna při podobném útoku před šesti lety. Útoky nožem jsou ve Velké Británii a hlavně v její metropoli velkým problémem.

reklama

Mladíka pobodali neznámí agresoři na Stockwell Road v jižním Londýně krátce před desátou večer. Záchranáři už mu nedokázali pomoci. Na místě činu byla přitom i chlapcova matka. A svědkyně, která po útoku promluvila – pastorka Lorraine Jonesová.

„Teď jsem v náručí držela matku, která právě ztratila svého syna. Byla jsem svědkem toho, jak se jí policejní důstojník tichým hlasem omlouval za to, že teď nemůže být po jeho boku,“ popsala Jonesová.

K tématu

„Moje slzy nejsou známkou slabosti,“ napsala poté pastorka na sociální sítě k videu. Ví, o čem mluví. Před šesti lety šel její syn Dwaine po ulici, když si všiml, že jiný muž ohrožuje asi 12letého chlapce. Zastal se ho. Chlapec stačil utéct, ale muž bodl Dwayna do srdce.

Jen za minulý rok přišlo při podobných útocích v Londýně o život 21 dospívajících. Britská média to označují za celonárodní krizi, počet takových zločinů roste. Důvodů je několik, tím hlavním jsou pouliční gangy.

„Gangy pravidelně lákají chlapce, převážně z rozvrácených rodin, do světa zločinu pod příslibem peněz, cti a pocitu sounáležitosti. Tyto věci totiž často chybí v jejich problémových životech,“ informovala policejní vyšetřovatelka Cressida Dicková.

Z Lorraine Jonesové se po vraždě syna stala bojovnice proti pouličnímu zločinu. Vede komunitní centrum, které hledá mladým práci a snaží se jim vyplnit volný čas. Přesto se teď stala svědkem další vraždy. „Já jsem ztratila syna. Já vím, čím si teď tato matka prochází. Musíme se spojit a pomoci našim mladým,“ burcovala Londýňany.

Úterní vraždu už vyšetřuje londýnská speciální skupina 60, která má větší pravomoci při vyšetřování. Například může na místě činu prohledávat lidi bez zjevného důvodu.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní
Slovákům můžeme jen závidět. Babišovi ministři by se od sousedů měli učit komunikaci
Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno
Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa
Ruská GRU, americká CIA i izraelský Mosad: Tajní agenti se maskují na každém rohu
Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Další články
reklama
reklama