reklama

Ženy v ruské tramvaji zbily násilníka, který napadl průvodčí

Popularitu na ruských sociálních sítích si získalo video zachycující incident v tramvaji v Novokuzněcku, kde opilec vztáhl ruku na průvodčí. Dívka však odpověděla sérií úderů, pak jí přispěchaly na pomoc razantní dámy z řad cestujících.

reklama

Ruská média upozorňují na diskusi, kterou lidé rozpoutali pod záběry z tramvaje. Nechybějí obecné soudy jako: „nejtěžší je práce s lidmi“, specifické postřehy „průvodčí je nějaká nervózní“, slova obdivu „ta mu to nandala, jak se patří“, či rady „za trest bude pět let pracovat jako průvodčí“ nebo výstrahy „žen se ani nedotkni - ne proto, že jsou křehké, ale protože je to smrtelně nebezpečné“.

Příběh má pokračování. Útočníka, který uprchl před rozlíceným osazenstvem tramvaje, zadržela podle serveru Life.ru policie. Tu o dopadení násilníka požádala průvodčí s pohmožděným hrudníkem po úderu, kterým opilec odpověděl na její upozornění, že v takovém stavu by neměl cestovat veřejnou dopravou. Policisté zjistili, že oním tramvajovým násilníkem je 24letý obyvatel města, které leží 3500 kilometrů východně od Moskvy. Má záznam v rejstříku za majetkovou trestnou činnost. O vině a trestu se rozhodne po vyšetření mladého muže na psychiatrii.

K tématu

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

Koronavirus

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Mezi Čechy roste strach z pandemie koronaviru. Uvádí to společný projekt výzkumných agentur s názvem National Pandemic Alarm. Vyplývá z něj, že nadpoloviční většina Čechů se na vývoj pandemie dívá pesimisticky. Češi se navíc nepříliš kladně vyjadřují směrem k očkování proti nemoci COVID-19. Do výzkumu se kromě Čechů zapojili i Slováci, Poláci, Maďaři a Bulhaři.

reklama
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama