CNN Prima News medicína

medicína

Výpis příspěvků ke štítku „medicína“

Sociální sítě coby lékárna. Zoufalí rodiče shání léky pro děti, vyráží i za hranice

Česko trápí nedostatek některých léků, a to nejen pro děti. Alespoň dočasné řešení už ale mnohé maminky našly. Třeba sirupy a čípky na snižování horečky pro nejmenší děti od tří měsíců si rodiče přeprodávají nebo darují přes kontakty na sociálních sítích. A maminky z česko-polského pohraničí nakupují léky pro děti i v sousední zemi. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce proto zpřísnit pravidla pro distributory.

Sloní kly a šupiny luskounů za miliardy. Celníci v Nigérii rozkryli pašerácký gang

V centru nelegálního obchodu s volně žijícími živočichy – Nigérii – úředníci z celní správy zabavili rekordní množství sloních klů a různých částí kriticky ohroženého luskouna. K nálezu více než sta kilogramů zboží dospěli celníci díky organizovanému boji proti černému trhu. Zadržení cizinci stanou před soudem, slibuje generální inspektor úřadu.

Telemedicína pomáhá chronicky nemocným, osvědčila se u střevních chorob

Péči na dálku využívali lékaři mnohem dříve, než k nám přišla koronavirová epidemie. Gastroenterologové se zaměřili na takzvanou telemedicínu u pacientů se střevními záněty a v roce 2016 spustili studii. Došli k závěru, že tento způsob léčby většině z nich lépe vyhovuje. V čem jsou hlavní výhody a proč těmito chronickými nemocemi trpí stále více lidí? Jak si zřejmě nemoc v mládí sama vyvolala, zavzpomínala v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i dnes dvaatřicetiletá Tereza.