Žilková: Stropnického aféru s milenkou řeší i japonská ambasáda. Není to dobrá vizitka

Rodinné trable Veroniky Žilkové a jejího manžela, velvyslance České republiky v Izraeli Martina Stropnického, neřeší jen Češi, ale i diplomaté na mezinárodním poli. V rozhovoru pro redakci ShowTime herečka prozradila, že ji kontaktovala manželka japonského velvyslance. Žilková aktuálně organizuje koncerty na podporu Ukrajiny. Pro uprchlíky má prý pochopení i díky vlastním zkušenostem.

„Za rok a půl, co jsme byli v Izraeli, jsme zažili raketové nálety, Kordulka (dcera – pozn. red.) kolikrát byla v krytu a musela ležet na podlaze ve škole, ale s válkou na Ukrajině se to nedá srovnávat,“ říká herečka Žilková, která zorganizovala speciální akci v divadle Broadway pro ukrajinské uprchlíky. Ti vystoupili pro krajany – zejména matky s dětmi.

Žilková redakci ShowTimu přiznala, že se její rodinný skandál v Izraeli rozkřikl. „Jsem členka klubu partnerek diplomatů, kde jsou pravidelné programy a přednášky a tam přece jenom nějací Češi a krajané jsou. V pondělí mi třeba přišel mail od manželky japonského velvyslance,“ popisuje.

A podle reakce Žilkové byla manželka velvyslance velmi rázná. „Určitě mi nepsala, že by se jí to líbilo,“ podotkla herečka. Dodala však, že jí nepřísluší hodnotit, zda se v diplomatických kruzích změnilo vnímání bývalého ministra zahraničí Stropnického.

„Když se o tom ale už povídá na japonské ambasádě, tak to asi dobrá vizitka české ambasády není… Teď je to opravdu na nějaké profesní úrovni, naše rodinná úroveň je pojmenovaná dostatečně. Jenom mě těší podpora,“ přiznává.

Z toho, že i v Izraeli zanechala takovou stopu, však nadšená není. Jediný, kdo se drží stranou, je její manžel. Jak herečka přiznala, další nové zprávy od svého už zřejmě bývalého životního partnera nedostala.

Stropnický se před nedávnem Žilkové přiznal, že má aféru s mladou milenkou. Podle médií jde o jeho podřízenou Markétu Horňákovou.

Tagy: