reklama

Změny jsme avizovali včas, brání se Havlíček kritice, že vláda rozhoduje chaoticky

Ostatní země také běží v režimu roušek. Tak vicepremiér a ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) obhajoval v pořadu CNN Prima NEWS Partie znovuzavedení roušek v MHD či na úřadech a ve zdravotnických zařízeních od 1. září. Ministr odmítá, že by vláda postupovala v oznamování hygienických opatření chaoticky, což jí vyčítá především opozice.

reklama

Kabinet je důvěryhodný i přes dění v uplynulém týdnu, prohlásil mimo jiné Havlíček. Změny v nošení roušek, které nastaly krátce po sobě, obhajoval podobným postupem v okolních zemích. „I v Německu má každá spolková země jiný režim,“ řekl Havlíček. „Ostatní země to taky průběžně mění s ohledem na to, jak se mění situace,“ dodal vicepremiér.

„Že jsme změnili pravidla po dvou dnech, je přece lepší, než hrát stále tu tvrdou linii,“ řekl dále ministr.

K tématu

Podle dalšího hosta moderátorky Terezie Tománkové, poslance a ekonomického experta ODS Jana Skopečka, se ministr snaží jen vylhat z chaosu, který vláda v souvislosti s rouškami předvádí. „Změny nastaly v jednom týdnu, kdy se nezměnila epidemiologická situace. Není možné, aby ministr zdravotnictví s něčím předstoupil a pak přišel Andrej Babiš s něčím jiným poté, co mu to poradili PR poradci,“ řekl Skopeček.

Řeč se stočila i k ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO), který začátkem týdne oznámil striktní povinné zakrytí nosu a úst na řadě míst, zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) jej přiměl den nato opatření zmírnit. „Být Vojtěchem, odejdu a nenechám se ztrapňovat,“ řekl k tomu Skopeček.

Ministr Havlíček odmítl, že by byl Vojtěch nekompetentní ministr.

Od nového školního roku budou roušky povinné například v MHD, na úřadech a ve zdravotnických zařízeních. Původně je ale měly nosit i děti ve škole mimo své třídy. Dále měli mít nos a ústa zakryté i lidé v obchodech a restauracích, pokud by zrovna nekonzumovali.

K tématu

Tagy: roušky Jan Skopeček ODS Karel Havlíček hnutí ANO diskuze Partie Terezie Tománkové

Další hlavní zprávy

Domácí

ON-LINE: Vláda ničí životy, zaznělo na demonstraci. Došlo i k několika konfliktům

Živě ON-LINE: Vláda ničí životy, zaznělo na demonstraci. Došlo i k několika konfliktům

  • Aktualizováno

Na pražském náměstí Republiky se sešlo přibližně 200 odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru. Více lidí policisté na místo nepustili a náměstí uzavřeli. Demonstrace probíhala povětšinou v poklidu. Policisté řešili jen několik incidentů a zadrželi jednoho člověka. Akce oficiálně skončila kolem 13:30 zazpíváním státní hymny.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Hůlka zrušil sváteční procházku na Hrad. Zda vrátí Zemanovi vyznamenání, ale nezmínil
Další články
reklama
reklama