reklama

Změny jsme avizovali včas, brání se Havlíček kritice, že vláda rozhoduje chaoticky

Ostatní země také běží v režimu roušek. Tak vicepremiér a ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) obhajoval v pořadu CNN Prima NEWS Partie znovuzavedení roušek v MHD či na úřadech a ve zdravotnických zařízeních od 1. září. Ministr odmítá, že by vláda postupovala v oznamování hygienických opatření chaoticky, což jí vyčítá především opozice.

reklama

Kabinet je důvěryhodný i přes dění v uplynulém týdnu, prohlásil mimo jiné Havlíček. Změny v nošení roušek, které nastaly krátce po sobě, obhajoval podobným postupem v okolních zemích. „I v Německu má každá spolková země jiný režim,“ řekl Havlíček. „Ostatní země to taky průběžně mění s ohledem na to, jak se mění situace,“ dodal vicepremiér.

„Že jsme změnili pravidla po dvou dnech, je přece lepší, než hrát stále tu tvrdou linii,“ řekl dále ministr.

K tématu

Podle dalšího hosta moderátorky Terezie Tománkové, poslance a ekonomického experta ODS Jana Skopečka, se ministr snaží jen vylhat z chaosu, který vláda v souvislosti s rouškami předvádí. „Změny nastaly v jednom týdnu, kdy se nezměnila epidemiologická situace. Není možné, aby ministr zdravotnictví s něčím předstoupil a pak přišel Andrej Babiš s něčím jiným poté, co mu to poradili PR poradci,“ řekl Skopeček.

Řeč se stočila i k ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO), který začátkem týdne oznámil striktní povinné zakrytí nosu a úst na řadě míst, zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) jej přiměl den nato opatření zmírnit. „Být Vojtěchem, odejdu a nenechám se ztrapňovat,“ řekl k tomu Skopeček.

Ministr Havlíček odmítl, že by byl Vojtěch nekompetentní ministr.

Od nového školního roku budou roušky povinné například v MHD, na úřadech a ve zdravotnických zařízeních. Původně je ale měly nosit i děti ve škole mimo své třídy. Dále měli mít nos a ústa zakryté i lidé v obchodech a restauracích, pokud by zrovna nekonzumovali.

K tématu

Tagy: roušky Jan Skopeček ODS Karel Havlíček hnutí ANO diskuze Partie Terezie Tománkové

Další hlavní zprávy

Vladimir Putin

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Kybernetické útoky k dnešnímu světu patří a musíme si na ně zvyknout, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po schůzce se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Ruská hlava státu dodala, že většina kyberútoků pochází právě z USA, nikoliv z Ruska, jak je podle něj často interpretováno. Putin se po summitu opřel i do předáka ruské opozice Alexeje Navalného, kterého označil za několikrát odsouzeného zločince a extremistu.

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama