zmije

Výpis příspěvků ke štítku „zmije“

Co dělat, když vás uštkne zmije? Zapomeňte na vysávání či zaškrcování rány, varuje expert

Jediným jedovatým hadem, se kterým se můžete na našem území setkat, je zmije. Sama od sebe na vás však nezaútočí, pokud se vyvarujete přímého kontaktu. V případě, že dojde k uštknutí, je zásadní nepanikařit. Ránu nezaškrcujte a v žádném případě se ji nesnažte ani vysávat nebo nařezávat. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl herpetolog Milan Veselý.

Ďábelský plán vraždy. Žena zemřela po hadím uštknutí, ve vězení za to pyká její manžel

Idylické manželství 25leté Uthry z Indie se po čase změnilo v noční můru. Se Surejem Kumarem se dívka seznámila prostřednictvím seznamovací služby a v březnu 2018 se vzali. Žena však neměla nejmenší tušení, že její životní láska ji plánuje zavraždit pomocí hadího uštknutí. Pokus o vraždu prostřednictvím smrtelně jedovatého hada provedl už dříve.

Chlapce uštkla zmije přímo do krku, matka ránu vysála. V krátké době jde o druhý případ

Chlapce na zahradě uštkla zmije do krku. Díky duchapřítomnému zásahu matky a pomoci záchranářů chlapec přežil. Nyní je v nemocnici. O případu informoval Olomoucký deník. V posledních několika dnech jde už o druhý případ, kdy na dítě zaútočila zmije. Malému chlapci z Náchodska museli minulý čtvrtek dovézt sérum vrtulníkem z pražské nemocnice.

Sousedé se po uštknutí dívky bojí vycházet. Podle experta chřestýš venku přežije

Jaký had uštknul šestiletou dívku z Jenštejna u Prahy, dosud není zcela jasné. Podle herpetologa Karla Kerouše mohlo jít o chřestýše nebo velký druh zmije. Plaza se zatím nepodařilo najít. Pokud by ale skutečně šlo o chřestýše, má velkou šanci zimu venku přečkat. „Chřestýši jsou severoameričtí hadi, takže jsou zvyklí v mrazivých podmínkách přežívat,“ řekl CNN Prima NEWS Michal Havránek, odborník na plazy. Sousedé se navíc obávají, že může had zaútočit znovu.